1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kanser tedavisinde blockchain müjdesi!

Kanser tedavisinde blockchain müjdesi!

Kanser tedavisinde blockchain müjdesi!
0

Blokchain teknolojisi hayatımızın pek çok alanına girmeye başladı. Dünyanın sağlık alanına adanmış ilk blockchaini artık kanser de dahil pek çok hastalığın tedavi sürecine dahil olmaya hazırlanıyor.


Blockchain teknolojisi sağlık sektörüne el attı

ABD menşeili, TotalClarity isimli Biotek firması ASEAN (Güneydoğu Asya Uluslar Birliği) bölgesinde yürüteceği araştırma faaliyetleri için dClinic PHB blockchain ile anlaşmaya vardı.

Glokom, kanser ve çeşitli mantar hastalıkları alanlarında yenilikçi ilaç üreticisi konumunda olan TotalClarity firması, yeni ilaçlarıyla ilgili denemelerini Endenozya ve Singapur bölgelerinde yürütecek.

koinmedya_telegram

TotalClarity CEO’su Shekhar Shastri yaptığı açıklamada şunları söyledi:

koinmedya_brave

dClinic’e ait, klinik odaklı gelişmiş blockchain teknolojisi ile çok önemli operasyonel verimlilik elde edeceğiz…

Konu üzerinde dClinic firmasından da açıklama geldi. dClinic CESO’su Richard Satur açıklamasında;

TotalClarity, Blockchain teknolojimizi kullanarak, yüksek maliyetli idari giderlerden kurtulacak. …. PHB Akıllı Sözleşmelerimizi klinik deney katılımcılarının onay süreçleri için de kullanacağız. Dedi.

blockchain haber Kanser tedavisinde blockchain müjdesi!
dClinic PHB blockchain

Son yıllarda ürettiği yenilikçi kanser ilaçları ve üzerinde çalıştığı Covid-19 ilacıyla ön plana çıkan TotalClarity, AI (Yapay zeka) teknolojisini, blockchain teknolojisi ile birleştirerek, global biyoteknoloji endüstrisine muazzam değerler katan eksiksiz bir biyoteknoloji eko sistemi yaratmayı planlıyor.

Kaynak

Solona blockchain blok üretmeyi durdurdu

Bir proof of stake blockchain olan Solana, altı saatlik devre dışı kalma sorunu yaşadı. Öyle görünüyor ki sorun çözüldü ve olayı ayrıntıları ile ilgili açıklamalar geliyor.

Ağda bilinmeyen bir hata oluştu. Bu da doğrulayıcıların Solana mainnet betada yeni blokları ve işlemleri onaylamasını engelledi. Olay 4 Aralık’ta (TSİ 16.46) yaşandı. Doğrulayıcılar da söz konusu saatte 53,180,900 numaralı blokta konsensüsü kaybetti.

Solana ekibi ise hemen harekete geçerek doğrulayıcılardan ağı yeniden başlatma konusunda yardım istedi. Doğrulayıcılara verilen talimatlar, sorunun niteliği hakkında çok az şey ortaya koyuyor. Solana ekibi de hataya neden olan sorunları kamuoyuna tam olarak açıklamadı. Ancak projenin yakında ayrıntılı bir incelemeden geçeceği belirtiliyor.

Ağın yeniden başlatılması yapılmadan önce, Solana ekibi ağa stake yapılan SOL tokenleri temsil eden doğrulayıcıların yüzde 80’inin ağın durumu konusunda fikir birliğine varmasını bekledi.

İlgili – Bitcoin ile blockchain aynı şey mi, aralarındaki fark ne?

Blockchain normale döndü

TSİ 22.32’de Solana doğrulayıcıları hepsi bir anda yeniden çevrimiçi oldu. Yeniden başlatılan ağ ise yeni blok üretimine başladı. Şu an ağ normal çalışıyor.

Ağın kapalı kaldığı dönemde yatırımcılar herhangi bir fon kaybı yaşamadı. Buna rağmen borsalardan para çekimleri durdurulmuştu. Öyle görünüyor ki bu olayın SOL token fiyatı üzerinde bir etkisi var. Bu yaşananlar sırasında SOL token fiyatı yüzde 10 düştü.

Kaynak

Blockchain nedir ve nasıl çalışır?

Eşler arası (P2P) bir sisteme dayanan blockchain (ya da blok zincir), verilerin küresel olarak binlerce sunucuda depolanmasına izin veren bir teknoloji. Blockchain, ağdaki her kullanıcının diğer herkesin girişlerini neredeyse gerçek zamanlı olarak görmesine izin veren dağıtılmış bir defter teknolojisi (DLT) kullanıyor.

En basit şekilde blockchain nedir?

Blockchain, bireylerin ve şirketlerin herhangi bir aracı olmadan (eğer merkezi değillerse) bir ağ üzerinde anlık işlemler yapmalarına izin veren bir teknoloji.

Blockchain ne için kullanılıyor?

Bir blockchain, birçok bilgisayardaki işlemleri kaydetmek için kullanılan blok adı verilen kayıtlardan oluşan, merkezsiz, dağıtılmış ve çoğu zaman halka açık bir dijital defter. Böylece ilgili bloklar, sonraki tüm bloklar değiştirilmeden geriye dönük olarak değiştirilemez.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.