1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Chiliz’den milyonlarca dolarlık çılgın proje!

Chiliz’den milyonlarca dolarlık çılgın proje!

Chiliz’den milyonlarca dolarlık çılgın proje!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Chiliz için spor blockchaini diyebiliriz. Taraftarlar için futbul takımlarının fan tokenlerini çıkarıyor. Şimdi ise farklı bir alanda 60 milyon dolarlık büyük bir yatırımı ile dikkat çekiyor.


Chiliz’den milyonlarca dolarlık çılgın proje!

Kripto para sektörü, dünya ekonomisinde kendine yer edinmeye başlıyor. Lider spor merkezli blockchain Chiliz, şimdi ekonominin diğer alanlarına büyük yatırımlar yapıyor.

Chiliz CEO’su Alexander Dreyfus, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, şirketin medya, TV, müzik ve perakendenin yanı sıra genel olarak markaları tokenize etme işine 60 milyon dolar yatırım yaptığını duyurdu.

Chiliz, fan tokenleri olarak bilinen kripto varlık türünü popüler yaptıktan sonra 100’den fazla takım bu alanda bir araya geldi.

Chiliz üzerinden taraftarla dünyanın farklı yerlerindeki en favori takım ve kulüpleri ile bir araya gelebiliyor. Bu platform üzerinde Barcelona, Arsenal, Everton ve PSG de dahil olmak üzere birçok futbul taraftar tokeni oluşturuldu.

İlgili – Chiliz CEO’su Fatih Terim ile buluştu! Yeni bir proje mi geliyor?

Chiliz ya da kısaca CHZ, sadece spor için olan kripto para değil. Aynı zamanda taraftarlarla etkileşim ve ödül için olan blockchain tabanlı platform Socios.com’da da kullanılıyor.

Chiliz platformu üzerinden taraftarlar fan token ticareti yapabilir ve fan tokeni satın alabilirler. Bu tokenlere sahip olanlar aynı zamanda kulüplerle ilgili araştırma ve anketlere katılarak oy kullanabiliyor.

Malta merkezli Chiliz platformunun taraftar tokenleri üç yıldır piyasada. 2018’den bu yana ilgi görüyor. Amacı, spor meraklılarına, pasif ve aktif taraftarlar arasında bir etki paylaşımından başka bir şey olmayacak şekilde tasarlanmış bir token sağlamak.

Chiliz'den milyonlarca dolarlık çılgın proje! CHZ fiyat

CHZ-USDT 1 gün grafiği Kaynak: TradingView

Bu arada Chiliz (CHZ) token ise son günlerde yükseliyor. Yukarıdaki CHZ-USDT grafiği de bunu gösteriyor. CHZ token şu an 0.32 dolardan işlem görüyor. Kısa süre önce 0.38 dolarda yaptığı zirveden bu yana düzeltme yaptı.

Kaynak

Etiketler: