1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Chiliz (CHZ) nedir, geleceği var mı? Güncel CHZ haber ve yorumları

Chiliz (CHZ) nedir, geleceği var mı? Güncel CHZ haber ve yorumları

Chiliz (CHZ) nedir, geleceği var mı? Güncel CHZ haber ve yorumları
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Chiliz, spor dünyasına ilgi duyup taraftar tokenları alan hemen herkesin sıkça duyduğu bir coin. CHZ’nin geleceği var mı? Nasıl alınır? Detaylar için yazımıza göz atabilirsiniz.

Chiliz (CHZ) nedir? Geleceği var mı? Nasıl çalışır?

Chilliz (CHZ) nedir?

Chiliz, CHZ kısaltmasıyla adlandırılan , spor ve eğlence platformları dünyasında kullanılan bir dijital para birimidir. Spesifik  olarak , Socios.com platformunun resmi kripto para birimi olarak kullanılan Chiliz blok zincirinde  bir  yardımcı program tokenidir .

Spor dünyasında kulüpler ve taraftar kitleleri arasındaki mevcut pasif ilişki göz önüne alındığında, Chiliz’in yaratıcıları tarafları daha da yakınlaştırmaya karar verdi. Chiliz, 2018 yılında Malta’da kuruldu. Chiliz’in amacı,  milyonlarca spor ve e-spor taraftarına  , favori futbol kulüplerinde doğrudan oy hakkı satın almaları için bir token vermektir .

CHZ’in başlıca özellikleri

  1. CHZ’nin Taraftar Token Tekliflerine ve Soyunma Odalarına (Taraftar Tokenlarının ilk satışı) katılması gerekmektedir.
  2. Taraftar Tokenlarının amacı taraftar odaklı olmak ve seyircilerin spor kulüplerine aktif katkıda bulunmalarını sağlamaktır.
  3. Taraftar Tokenları, Chiliz kurum içi borsasında CHZ’ye karşı takas edilebilir.
  4. Token oldukça likit ve kriptodaki en büyük borsalardan bazılarında işlem görüyor ve yayınlandığı sırada CoinMarketCap’te 67. sırada yer alıyor.

Chiliz nasıl çalışır?

Chiliz, taraftarların favori takımlarıyla bir hayran etkileşimi kurmasına ve kararlarına katılmasına aracılık eden Socios.com üzerinden anlaşmalar yaparak kitleleri etrafında toplar. Socios.com’un bilgisayarınızı tanımak gibi fonksiyonları bulunuyor.  Uzun süre kullanmasanızda döndüğünüzde sizi tanıyor ve kazandığını ödülleri aktif bir şekilde kaydediyor.

Chiliz fan tokenleri sayesinde taraftarlar kulüp kararlarına aktif bir şekilde katılıyor. Katılınacak kararlar veya oylama konuları kulüpler tarafından belirleniyor. Ancak taraftar tokeni bulunan kulüpler için olasılıklar sonsuz. Bunlar içerisinde forma tercihi, soyunma odası kararları, yönetimsel kararlar bulunuyor.

İlgili: Chiliz haberleri ve son dakika gelişmeleri

Ayrıca token sahipleri çekilişlere katılma hakkı da kazanıyor ve böylelikle kulübü le aktif iletişim halinde oluyor. Hem kulübe hem de taraftara kazandırma üzerine kurulmuş bir ekosistem.

Socios.com nedir?

Socios.com, dünyanın en büyük borsa dışı blok zinciri destekli uygulamasıdır ve milyonlarca spor hayranına Chiliz blok zincirinde basılan değiştirilebilir dijital varlıklar olan Fan Tokenları aracılığıyla en sevdikleri spor organizasyonlarıyla bağlantı kurma şansı sunar.

Socios.com ilk olarak 2019’un sonlarında piyasaya sürüldü ve İtalyan futbol takımı Juventus ($JUV) için ilk Taraftar Tokeni kısa bir süre sonra geldi. Paris-Saint Germain, Atlético de Madrid, Galatasaray, AS Roma ve FC Barcelona da ilk ortakları arasındaInter Milan ve Valencia C. F, 2021/22 sezonu boyunca Taraftar Tokenlarını formalarının önünden tanıtacak.  Man City, Arsenal, Everton, Leeds ve Aston Villa gibi Premier Lig takımları da Socios.com ile ortak. Formula 1 devleri, önde gelen espor takımları, UFC ve daha fazlası Socios.com ile çalışıyor. Başta NBA olmak üzere ABD’nin büyük spor liglerindeki varlığı da hızla büyüyor.

CHZ arzı ne kadar?

8,8 milyar arzı olan CHZ’nin yazının kaleme alındığı anlardaki dolaşımdaki arzı 6,000,378,958 CHZ. Günlük dolaşımı ise 86,186,915 milyon dolar.

Chiliz (CHZ) Nasıl ve Nereden Alınır?

CHZ, diğer ana kripto para birimlerinin aksine, bir dizi kripto borsasında listelenmiştir. Doğrudan fiat para ile satın alınamaz. Bununla birlikte, önce herhangi bir büyük borsadan Bitcoin, ETH, USDT satın alarak ve ardından bu kripto parayla işlem yapmayı teklif eden borsaya aktararak CHZ satın alabilirsiniz.

 Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.