1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bu olursa Bitcoin Ekim ayında tüm zamanların rekorunu kırabilir!

Bu olursa Bitcoin Ekim ayında tüm zamanların rekorunu kırabilir!

Bu olursa Bitcoin Ekim ayında tüm zamanların rekorunu kırabilir!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ekim ayı Bitcoin için tam bir kırılma noktası olabilir. Ekim ayı ciddi bir boğa koşusunun başladığı ay olmaya aday! Bu şartın kilidini malum olduğu üzere Bitcoin ETF’ler aşacak.


Bu olursa Bitcoin Ekim ayında tüm zamanların rekorunu kırabilir!

Bloomberg’de bugün yayınlanan bir makale, Bitcoin ETF’leri analiz ediyor ve 4 Bitcoin ETF başvurusunun şansının yüksek olduğunu ileri sürüyor.

Bilindiği üzere dünyanın en büyük finansal piyasalarında, ABD piyasasında, Bitcoin üzerinden çıkarılmış bir ETF (Borsa Yatırım Fonu) işlem görmüyor. Finansal sistemi düzenlemekte sorumlu ofis ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) şu ana kadar kendisine yapılan hiçbir Bitcoin ETF başvurusunu onaylamadı. Oysa Kanada, İsviçre ve bazı Avrupa ülkelerinde Bitcoin ETF’ler onaylandı ve menkul kıymetler borsalarında listeleniyor. Beklentiler Bitcoin ETF’lerin ABD finansal piyasalarında da listelenmesi yönde.

SEC’e 18 kadar Bitcoin ETF başvurusunda bulunuldu. Bu başvuruların 4’üne SEC erteleme verdi. Kalan başvuruların büyük bir kısmı Ekim ayı içerisinde değerlendirilecek. SEC bu başvurulara ret, kabul ya da erteleme şeklinde karar verebilir.

Lütfen Bkz: Ünlülerden şok Bitcoin yorumları! BTC’nin geleceğine dair müthiş öngörüler

SEC, geçmişte reddettiği ETF başvurularında Bitcoin fiyatlarındaki spekülasyonu gerekçe olarak gösterdi. Ne yazık ki hala Bitcoin benzer spekülatif hareketleri gösteriyor. SEC, geçtiğimiz aylarda Bitcoin ETF başvurusunda bulunmak isteyen firmalar için yol gösterdi. ETF’lerin fiziksel olarak Bitcoin üzerinden oluşturulması ve CME’den (Chicago Emtia Borsası) destek alınması gerektiğini belirtti. Yani ETF, kâr dağıtımını dolar cinsinden değil de Bitcoin cinsinden dağıtacak.

Yukarıda özetlendiği gibi çıkarılan Bitcoin ETF’lerin onaylanma ihtimali daha yüksek.

Vadeli işlemler bazlı yapılan Bitcoin başvurularından ilki ProShares’in Bitcoin ETF başvurusu. Sonrasında ise Valkyrie Bitcoin ETF başvurusu geliyor. Ekim ayında değerlendirilecek ETF başvuruları şunlar:

18 Ekim: ProShares’in Bitcoin ETF başvurusu değerlendirilecek.

19 Ekim: Invesco Bitcoin ETF başvurusu değerlendirilecek.

25 Ekim: VanEck Bitcoin ETF başvurusu değerlendirilecek.

28 Ekim: Valkyrie Bitcoin ETF başvurusu değerlendirilecek.

1 Kasım: Galaxy Bitcoin ETF başvurusu değerlendirilecek.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.