1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü CEO: Kripto paralar bir süre daha beklemede kalacak

Ünlü CEO: Kripto paralar bir süre daha beklemede kalacak

Ünlü CEO: Kripto paralar bir süre daha beklemede kalacak
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para fiyatları, önemli enflasyon verilerinden önce hafif yükselişler gösterdi. Piyasalar yazım sırasında yatay seyrediyor ve Bitcoin 19.000 dolarda tutunuyor. Kripto para birimleri, yatırımcıların Perşembe günü açıklanacak önemli enflasyon göstergesinin beklenenden daha düşük olacağı beklentisi ile Çarşamba günü biraz yükseldi.

Bitcoinin fiyatı yatay seyrediyor

Bitcoin (BTC) yaklaşık %0,4 yükseldi ve 19,072.00 dolardan işlem gördü. Ethereum (ETH) %0,6 artışla 1,290,73$’a yükseldi. Daha sonra ise nihai talep toptan satış fiyatlarının bir göstergesi olan Eylül üretici fiyat endeksi, beklenenden yüksek geldi ve yatırımcılara, Federal Rezerv’in enflasyon düşene kadar oranları agresif bir şekilde artırmaya devam edeceğini gösteriyor.

kripto para

Kripto ve hisse senedi yatırımcıları Perşembe günkü tüketici fiyat endeksi raporunu dört gözle bekliyorlar. Defiance ETF’nin CEO’su ve baş yatırım sorumlusu Sylvia Jablonski, ÜFE raporunu, yatırımcıların aşırı hayal kırıklığına uğramadığı veya aşırı heyecanlanmadığı “iyi huylu” bir okuma olarak nitelendirdi. Bitcoin ve Ether yaklaşık bir ay boyunca dar bir aralıkta işlem gördü. Bitcoin 19.000 dolar seviyesinde “sıkıştı” ve kripto endüstrisi bir sonraki boğa koşusu için sessizce yeni anlatılar oluşturduğundan hareketleri büyük ölçüde makro liderliğinde oldu.

kripto para

Konu hakkında konuşan Defiance ETF’nin CEO’su ve baş yatırım sorumlusu Sylvia Jablonski:

Yarının TÜFE okumasını ve bu kazanç sezonunu geçip Fed’den daha fazla renk alana kadar, kripto ve hisse senetleri bu işlem aralığında kalacak ve genellikle piyasaya giren yatırımcı fonlarının çoğu kenarda kalacak. Dibe daha yakın olduğumuza dair bir his var, ancak kısa vadeli belirsizlik nedeniyle çok sayıda yatırımcıdan almak için bu aciliyet de yok. O zamana kadar kripto ve her türlü büyüme varlığı arafta kalacak.

Kaynak

Etiketler: