1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Bu kripto para anketi doğru olamaz!

Bu kripto para anketi doğru olamaz!

Bu kripto para anketi doğru olamaz!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yeni açıklanan bir anket, kripto para yatırımcıları ile ilgili inanılmaz bir durumu ortaya çıkardı. Öyle görünüyor ki kriptodan para kazananlar kapıyı çarpıp çıkıyor.


Bu kripto para anketi doğru olamaz!

Son yapılan anket çalışması ilginç bir durumu ortaya çıkardı. Buna göre kripto para yatırımlarından önemli ölçüde kazanç sağlayan Amerikalılar işten ayrılıyor.

Civic Science isimli kuruluşun yaptığı araştırmanın sonuçları 1 Kasım’da yayımlandı. Bu sonuçlara göre daha fazla ABD’li kripto için işinden ayrılıyor.

Araştırmaya 6,741 kişi katıldı. Ankette katılımcılara şöyle bir şey soruldu: Siz ya da sizin tanıdığınız herhangi biri kripto paraya yatırım yaparak finansal özgürlük kazanmasından dolayı işten ayrıldı mı? Katılımcıların yüzde 4’ü bu soruya “evet” dedi. Yani kripto para yatırımlarından dolayı işten ayrılmışlar. Ayrıca yüzde 7’si de kripto paralara yatırım yaptıkları için işlerinden ayrılan birilerini tanıdıklarını bildirdi.

Dallas Mavericks’in sahibi milyarder Mark Cuban da NFT yatırımcılarından biri ve bu sonuçlar ile ilgili şu yorumda bulunuyor:

“Wow, ABD vatandaşlarının yüzde 4’ü kripto kazançlarından dolayı işlerinden ayrıldı ve çoğunluğu da 50,000 doların altında geliri olanlar. Şimdi neden insanların düşük ücret ödeyen işlerinden ayrıldığını biliyoruz. Bir de bu mevcut ralliden bile önceydi.”

mark cuban

Mark Cuban

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentiler 2021- 2025

Düşük ücretle çalışanlar işten ayrılıyor

Bu durumu gelir düzeyine göre kategorize ettiğimizde, kriptodan dolayı işinden ayrılanların yüzde 27’si yıllık 25,000 doların altında ücret alanlar. Yüzde 37’si ise maaşları 50,000 doların altında olanlar. Civic Science şu sonuca varıyor:

“Veriler şunu gösteriyor. Kripto yatırımlar bazılarına hayatlarını değiştiren kazançlar sağladı. Diğer yandan zengin kripto sahipleri ise bu yatırımlarını gelir elde etmekten daha çok varlıklarını çeşitlendirmek için kullanıyor.”

Araştırma bir de şunu gösteriyor. Daha önce hisse senedi yatırımı olanların kripto paraya yatırım yapma olasılığı daha yüksek. Çünkü 2,943 katılımcıdan yüzde 38’i aktif hisse senedi traderi olduğunu ve kripto paraya da yatırım yaptığını belirtiyor.

Kaynak

İlgili – Yine %300 pump yapan IoTeX nedir ve geleceği nasıl? Güncel IOTX token gelişmeleri