Ünlü analistten Bitcoin fiyat görünümü hakkında çarpıcı detaylar!

solana
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

‏‎Ünlü kripto para analisti boğa piyasası hakkında önemli ayrıntılar paylaştı. Analiste göre, Bitcoin fiyat görünümü hala oldukça parlak.

“Bitcoin fiyat görünümü oldukça parlak!”

Kripto Quant analistlerinden Benjamin Cowen, piyasa hakkında değerlendirmelerde bulunduğu son YouTube yayında, Bitcoin (BTC) hakkında oldukça iyimser yorumlar yaptı.

Ünlü analistten Bitcoin fiyat görünümü hakkında çarpıcı detaylar!

Cowen’a göre, şu anda Bitcoin fiyat görünümünde sorun yok, hatta piyasa değerine göre en büyük kripto için, durum gayet parlak görünüyor.

Popüler analist, şimdiye kadarki en yüksek aylık kapanışını (yaklaşık 61.400 dolar) yaptıktan sonra, Bitcoin fiyatının hala sağlam durduğunu söylüyor.

Cowen ayrıca, “boğa piyasasının destek hattı” olarak adlandırdığı iki teknik göstergeye dikkat çekiyor: 20 haftalık basit hareketli ortalama (SMA) ve 21 haftalık üssel hareketli ortalama (EMA). Analist, Bitcoin fiyatının bu iki önemli seviyenin oldukça üzerinde işlem gördüğünü belirtiyor. 

İlgili: Güncel Bitcoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentiler 2021- 2025

Bununla birlikte, 20 haftalık SMA’nın 46.800 dolar ve 21 haftalık EMA’nın ise 50.100 dolar civarında olduğunu söylüyor.

“Bunlar, boğa piyasasının bütünlüğünü korumak için gerekli son destek çizgileri olacak. Dolayısıyla, bu çizgilerin üzerinde olduğumuz sürece işler hala yolunda diyebiliriz.”


(CoinGecko verilerine göre son yedi gün içinde %4’ten fazla artış elde eden Bitcoin, yazımız yayına hazırladığımız sırada 62,079 dolardan işlem görüyor.)

Bu iki kritik göstergenin yanı sıra, Cowen ayrıca 8 haftalık basit hareketli ortalamaya dikkat çekiyor:

“Belki de potansiyel bir destek olarak koruyabileceğimiz 8 haftalık güvenilir bir SMA’mız var. Bunu aklınızda tutun. Döngünün başlarında da zaten bu 8 haftalık SMA’nın üzerinde kalmayı başardık.

Piyasa döngüsünün ilk aşamasında, aşağı yukarı 8 haftalık hareketli ortalamanın oldukça üzerinde kaldık. Ve ardından burayı bir kez kırdığımızda; bu boğa piyasasının destek hattını test edeceğimiz anlamına geliyordu.”

Bu arada analiste göre, 8 haftalık SMA yaklaşık 55.000 dolarda bulunuyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ünlü analistten Bitcoin fiyat görünümü hakkında çarpıcı detaylar!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.