1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. ABD’den Bitcoin’e üst düzey destek ve balinalar neye hazırlanıyor?

ABD’den Bitcoin’e üst düzey destek ve balinalar neye hazırlanıyor?

ABD’den Bitcoin’e üst düzey destek ve balinalar neye hazırlanıyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son analiz ve veriler Bitcoin balinalarının bir hazırlık içinde olduğunu gösteriyor. Bu yaşanırken ABD’de üst düzey isimlerden Bitcoin ETF konusunda SEC’e dikkat çeken önemli bir talep geldi. Bitcoin ile ilgili yaşanan bu gelişmelerin ayrıntılarına bakalım.


ABD’den Bitcoin’e üst düzey destek ve balinalar neye hazırlanıyor?

Son bir haftada en büyük kripto para Bitcoin 62,000 dolar – 63,000 dolar aralığında konsolide oldu. Ayrıca ABD’de ilk Bitcoin vadeliler ETF’nin onaylanması ile çok fazla kurumsal ve regülasyonla ilgili gelişmeler yaşadı. Son gelişme ise ABD’den üst düzey isimlerin spot Bitcoin ETF için destek vermesi.

Balinaların mega ralli hazırlığı

Glassnode’un sağladığı son verilere göre, Bitcoin sahipleri BTC’lerine sımsıkı tutunmuş durumdalar. Ayrıca hareket etmeyen Bitcoin miktarı 14.52 milyon dolarla rekor seviyeye çıktı.

ABD’den Bitcoin’e üst düzey destek ve balinalar neye hazırlanıyor?

Kaynak: Glassnode

Bu genellikle Bitcoin balinalarının önüne çıkan tüm BTC’leri silip süpürdüğü durumlarda yaşanıyor. Son Chainlaysis raporuna göre ise Bitcoin balinaları son bir haftada 142,000 BTC aldı. Buna ek olarak rapor şunu da gösteriyor. 1,000 BTC’den fazla coine sahip olan adreslerdeki kripto para miktarı 2021 yılının en yüksek seviyesinde.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentiler 2021- 2025

ABD Kongre üyerinden spot Bitcoin ETF’ye destek

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kısa süre önce Bitcoin vadeliler ETF’ye onay verdi. Bu gelişme üzerine spot Bitcoin ETF’ye olan talep de yükseliyor. İlginçtir ki bu sefer Bitcoin ETF’ye destek ABD Kongre üyesi Tom Emmer ve Darren Soto’dan geldi. Bu iki ABD’li milletvekili, SEC Başkanı Gary Gensler’e mektup göndererek Bitcoin ETF talep ettiklerini bildirdi.

ABD’li kongre üyeleri şöyle diyor mektupta:

“Türev sözleşmelerine dayalı bir ETF’de alım satıma izin vermek konusunda rahatsanız. Peki, neden spot Bitcoin’e dayalı ETF’lerde alım satımın başlamasına izin vermekte eşit veya daha rahat olmadığınızı doğal olarak sorguluyoruz. Bitcoin spot ETF’leri doğrudan varlığa dayanıyor ve bu da doğası gereği yatırımcılar için daha fazla koruma sağlıyor.”

Tabii spot Bitcoin ETF talebinin bu sefer milletvekillerinden gelmesi SEC’i harekete geçirerek süreci hızlandırabilir.

Diğer yandan tıpkı Bitcoin’de olduğu gibi Ethereum vadeliler ETF’ye olan talep de artıyor.

Kaynak

İlgili – Günün en çok konuşulan kavramı Bitcoin ETF’ler! Bitcoin ETF neden önemli?

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: