BTCST coin nedir? BTCST/USD Yorum ve Geleceği

Bitcoin-madencilik
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

BTCST coin nedir? BTCST coin yorumları nasıl? Bitcoin Standard Hashrate Token (BTCST) coin geleceği ve fiyat tahminleri umut vadediyor mu? BTCST coin ile ilgili gelişmeler bu yazımızda.


BTCST coin yorum

 

BTCST/USD – 1 BTCST coin kaç dolar?

BTCST coin yorumları ve geleceği ile ilgili fiyat tahminlerine geçmeden önce, BTCST coin nedir, tanıyalım.

BTCST coin nedir?

Bitcoin Standard Hashrate Token (BTCST), BTC madencilik gücünün tokenize edilmiş hali. Madenciler, ürettikleri işletim gücünü (hash rate) tokenize edebilirler.

Bitcoin Standard Hashrate Token ya da kısaca BTCST, değeri Bitcoin’in hash gücüne (hash rate) bağlı bir token. Buradaki her bir token, Bitcoin’in madencilik gücünün 0.1 TH/s kısmını temsil ediyor. Ya da 60 W/saat verimliliği de diyebiliriz. Madenciler platformun madencilik gücüne katkıda bulunarak karşılığında yeni çıkarılan BTCST tokenler elde ediyorlar.

BTCST token, Bitcoin’in madencilik pazarına likidite getirmeyi amaçlıyor. Sonuçta herkesin düşük bir maliyetle madencilik ödüllerine ve her boyutta hash gücüne sahip olmasını sağlıyor. Böylece bu uygulama, Grayscale’in GBTC payının Bitcoin’e yatırım yapmak isteyen kurumsal yatırımcılara likidite sağlamasına benzer şekilde madencilik güç piyasalarına likidite ve verimlilik getiriyor.

Bitcoin Standard Hashrate Token (BTCST) nedir ve ne yapar?

Bitcoin hash gücünü gösteren grafik  (2021 – 2022) Kaynak: Blockchain.com

Bunlara ek olarak, Binance’te yer alan bir makalede, “madencilik gücü olmayanlar, madencilik makinesi maliyet fiyat dalgalanmalarının risklerine karşı korunmak için BTCST tarafından tokenize ediliyor” bilgisi yer alıyor.

BTCST token sahipleri aynı zamanda ellerindeki coinleri stake etme seçeneğine de sahipler. Böylece stake ettikleri miktarla orantılı olarak Bitcoin madenciliği ödüllerinin günlük dağılımından pay sahibi oluyorlar.

İlgili – Bitcoin madenciliği nedir ve BTC nasıl üretilir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

BTCST tokenin arz bilgileri

BTCST Token, Aralık 2020’de piyasaya çıktı. İlk token arzı 1,000,000 BTCST şeklide. Binance blog yayınına göre, ilk token dolaşımı arzının yüzde 4’ü Binance Launchpool tarafından piyasaya sürüldü. Geri kalanı ise madencilerin tokenizasyonu ile arz yapılacak.

Önemli not: BTCST token, yalnızca uygun madenciler Bitcoin hash oranını standartlaştırmayı ve tokenleştirmeyi seçtiklerinde verilebilir. Bu nedenle, proje kamu veya özel satış etkinliklerine ev sahipliği yapmadı ve yapmayacak.

BTCST’nin toplam arz sınırı, uygulamada stake edilen toplam BTCST tokenler tarafından belirlenir. Yönetim altındaki varlıklar arttıkça, 1.000.000 başlangıç arzı buna göre artacak.

  • Tüm zamanlar en yüksek fiyatı: 92.75 dolar (13 Nisan 2021)
  • Tüm zamanlar en düşük fiyatı: 0.23 dolar (23 Eylül 2023)

Bitcoin Standard Hashrate Token BTCST coin nedir? BTCST/USD Yorum ve Geleceği

Bitcoin Standard Hashrate Token BTCST coin fiyat grafiği

BTCST coin, aşağı yönlü kamayı kırmayı başardı ve kama oluşumun hedefi olan 1.94 dolar seviyesine doğru yolculuğuna başladı. Bu yolculukta üstesinden gelmesi gerekn 200 Günlük EMA var. Bu seviyeyi kendine destek edebilirse, olşumun hedefine ulaşabilir. Ancak, herhangi bir altcoin almadan önce, bitcoin analizimize bakmanızı öneriyoruz.

Bkz: Bitcoin (BTC/USD) Yorum: Fiyat, Grafik ve Geleceği

BTCST, Mart 2022 token yenileme süreci

BTCST, STP-4 Önerisini üzerine 15 Mart 2021 tarihinde 1:10 oranında token yeniden tanımlama sürecinden geçti. Bu olay öncesi adreslerde bulunan 1 BTCST, yeniden tanımlama sürecinden sonra 10 BTCST olarak ayarlandı.

BTCST fiyatı ise 2022 yılı başında piyasa genelindeki ayı durumuna uygun olarak dikkat çeken bir gerileme yaşadı.

BTCST coin geleceği ve fiyat tahmini

BTCST coin fiyat tahminleri, kripto paranın fiyatının 2025 yılında 8 dolara ulaşabileceğini gösteriyor. 2030 yılına kadar ise en yüksek 12 doları görmesi bekleniyor.

Yapay zeka tarafından hazırlanan BTCST coin geleceği ve fiyat tahmini verileri:

Yıl Taban Tavan
2024 $ 1.187198 $ 9.31
2025 $ 3.26 $ 8.10
2026 $ 2.34 $ 3.82
2027 $ 2.55 $ 6.59
2028 $ 5.70 $ 6.44
2029 $ 6.15 $ 11.60
2030 $ 6.55 $ 8.30

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
BTCST coin nedir? BTCST/USD Yorum ve Geleceği
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.