1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. BAT/Brave gündem: Brave kullanıcı oranında inanılmaz artış

BAT/Brave gündem: Brave kullanıcı oranında inanılmaz artış

BAT/Brave gündem: Brave kullanıcı oranında inanılmaz artış
0

Bir Ethereum ERC20 token’ı olan Basic Attention Token’ın Brave tarayıcısının kullanım alanı genişliyor. Brave kullanıcı oranında inanılmaz artış yaşanıyor.


Brave kullanıcı oranında inanılmaz artış

Brave, Chromium web tarayıcısına bağlı çalışan ücretsiz ve açık kaynaklı bir web tarayıcısıdır. Brave tarayıcısı bağımsız geliştiricilere ürettikleri uygulamaları ve içerikleri online ortamda paylaşmalarına imkan tanıyor. Brave, bağımsız geliştiricilere çalışmalarının karşılığını ise Basic Attention Token (Bat Coin) ile ödüyor. Ayrıca tippin (bahşiş) gibi mikro ödemeler konusunda da Brave, Bat Coin kullanımını destekliyor.

Lütfen Bkz: Önemli Ethereum yorumları: Uzmanından şok Ethereum (ETH) yorumu

Brave tarayıcısının CEO’su Brendan Eich, tarayıcının kullanıcı sayısının Nisan ayı sonunda 13.8 milyon kullanıcı sayısına ulaştığını belirtti. Eich, bu kullanıcıların 1.7 milyonu kripto ödül sistemini seçtiğini belirtti. Brave, tarayıcı yukarıda belirtildiği üzere ödül sisteminde token ödemelerini BAT coin üzerinden gerçekleştiriyor.

koinmedya_brave

Brave tarayıcısının reklam dünyasına getirdiği yenilik ise bu dünyada Google ve Facebook gibi büyük şirketlerin tekelini kırıyor. Brave kullanıcıları izledikleri reklam karşılığında BAT ödülü alabiliyor.

Brave’in BAT coin’i artık Gemini borsasında. ABD merkezli kripto para borsası Chainlink ve BAT’in yanında birkaç kripto parayı listeleme kararı verdi.

BAT, 9 Ocak 2018’de 98 cent’i görerek tüm zamanların rekorunu kırdı. BAT yazının kaleme alındığı saatte 18.4 cent’ten işlem görüyor.

Aşağıdaki grafikte BAT fiyatlarının 2020 yılındaki değişimini görüyoruz.

Brave kullanıcı oranında inanılmaz artışKaynak

Total
0