BAT token artan Ethereum işletim ücretlerinden nasıl etkileniyor?

Brave ve BAT gündem ve son dakika haberleri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir Ethereum ERC20 token’ı olan Basic Attention Token’ın Brave tarayıcısının kullanım alanı genişliyor. Brave ve BAT gündem, haber ve son dakika gelişmeleri bu sayfada.


BAT token artan Ethereum işletim ücretlerinden nasıl etkileniyor?

Javascript, Mozilla ve Firefox’un geliştirici Brendan Eich tarafından geliştirilen Brave Web tarayıcısı,  Chrome, Youtube ve Twitter gibi merkezi platformlara alternatif merkeziyetsiz bir sistem geliştiriyor. Dijital reklamcılık alanına yeni bir soluk getiriyor. Brave sistemine eklemlenen kullanıcılar izledikleri veya tıkladıkları reklam karşılığında Basic Attention Token (BAT) üzerinden reklam gelirleri alabiliyor. Brave reklam kazançlarını reklam izleyen kullanıcılar, bloggerlar ve reklam verenler arasında pay ediyor.

İlgili – Basic Attention Token (BAT) nedir, geleceği var mı?

Ethereum blockchain’i üzerinden işlem gören BAT token, son günlerde artış gösteren Ethereum işletim ücretlerinden olumsuz etkileniyor. Brave kullanıcı sayısında olağan üstü artışlar yaşanmasına rağmen BAT token fiyatları dön günlerde değer kaybediyor.

Youtube, Twitter, Reddit ve Github gibi web sitelerinde 1 milyona yakın Brave kullanıcıları BAT token elde edebiliyor. Brave yayıncılarının büyük çoğunluğu Youtube’den geliyor.

Aşağıdaki grafikte Youtube’deki Brave yayıncısı sayısındaki değişimi görüyoruz. Brave yayıncısı sayısı sürekli artış trendi gösteriyor.

Basic Attention Token BAT token artan Ethereum işletim ücretlerinden nasıl etkileniyor?

Brave’deki olumlu gelişmeler ne yazık ki BAT token’a yansımıyor. BAT token aktif adres sayısı (yeşil) Temmuz ayından beri ciddi bir düşüş trendine girdi. Temmuz ayından itibaren artan Ethereum işletim ücretlerinde artışın BAT kullanımını olumsuz etkilediği düşünülüyor.

Basic Attention Token BAT token artan Ethereum işletim ücretlerinden nasıl etkileniyor?

Basic Attention Token (BAT) yazının kaleme alındığı saatte 21.17 cent’ten işlem görüyor. BAT’ın toplam piyasa büyüklüğü 312 milyon dolar ve CoinMarketCap’te 48’inci sırada yer alıyor.


Kaynak

Brave kullanıcı oranında inanılmaz artış

Brave, Chromium web tarayıcısına bağlı çalışan ücretsiz ve açık kaynaklı bir web tarayıcısıdır. Brave tarayıcısı bağımsız geliştiricilere ürettikleri uygulamaları ve içerikleri online ortamda paylaşmalarına imkan tanıyor. Brave, bağımsız geliştiricilere çalışmalarının karşılığını ise Basic Attention Token (Bat Coin) ile ödüyor. Ayrıca tippin (bahşiş) gibi mikro ödemeler konusunda da Brave, Bat Coin kullanımını destekliyor.

Brave tarayıcısının CEO’su Brendan Eich, tarayıcının kullanıcı sayısının Nisan ayı sonunda 13.8 milyon kullanıcı sayısına ulaştığını belirtti. Eich, bu kullanıcıların 1.7 milyonu kripto ödül sistemini seçtiğini belirtti. Brave, tarayıcı yukarıda belirtildiği üzere ödül sisteminde token ödemelerini BAT coin üzerinden gerçekleştiriyor.

Brave tarayıcısının reklam dünyasına getirdiği yenilik ise bu dünyada Google ve Facebook gibi büyük şirketlerin tekelini kırıyor. Brave kullanıcıları izledikleri reklam karşılığında BAT ödülü alabiliyor.

Brave’in BAT coin’i artık Gemini borsasında. ABD merkezli kripto para borsası Chainlink ve BAT’in yanında birkaç kripto parayı listeleme kararı verdi.

BAT, 9 Ocak 2018’de 98 cent’i görerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Aşağıdaki grafikte BAT fiyatlarının 2020 yılındaki değişimini görüyoruz.

Basic Attention Token BAT token artan Ethereum işletim ücretlerinden nasıl etkileniyor?

Kaynak

Basic Attention Token (BAT) nedir?

Basic Attention Token (BAT) nedir?

Basic Attention Token (BAT), Brave Web tarayıcısının kripto parası olarak geliştirildi. BAT, Ethereum blockchain üzerinde çalışıyor. Brave, reklam gelirlerini BAT token üzerinden reklam izleyenler ve içerik oluşturucular arasında paylaştırıyor.

BAT token iyi bir yatırım mı?

Basic Attention Token (BAT) iyi bir yatırım. BAT, içerik oluşturucular ve yayıncılar ile reklamları izleyenler okurların BAT token kazandığı bir sistem. Ethereum blockchaine dayalı şeffaf bir dijital reklam platformu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
BAT token artan Ethereum işletim ücretlerinden nasıl etkileniyor?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.