1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bitcoin yükseliyor! Kripto piyasasına son 12 saatte dev fon girişi!

Bitcoin yükseliyor! Kripto piyasasına son 12 saatte dev fon girişi!

Bitcoin yükseliyor! Kripto piyasasına son 12 saatte dev fon girişi!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünya savaşı konuşurken, Bitcoin yükseliyor! Ve Bitcoin’deki yükseliş ile birlikte, kripto piyasası son 12 saatte nihayet kritik eşiği geçti!

Neden Bitcoin yükseliyor?

Bitcoin (BTC) fiyatının 40.000 doların altına düşmesinin ardından, şubat ayı ortalarında kripto piyasalarının toplam değeri 2 trilyon doların altına gerilemişti.

Ancak bugün Bitcoin yükseliyor! En büyük kripto paranın fiyatı, bugün günün ilk saatlerinde (1 Mart salı günü saat 01:30’da) neredeyse 10 dakikalık bir zaman diliminde 2.000 doların üzerinde artış görerek, 44.198 dolarlık yerel bir zirve yaptı.

Bu arada dün 37,700 dolardan işlem görmeye başlayan Bitcoin fiyatı, son 24 saatlik zaman diliminde ise yaklaşık %15 oranında yükselerek, 7 bin dolarlık kazanım elde etmiş oldu.

Bitcoin yükseliyor! Kripto piyasasına son 12 saatte dev fon girişi!

Ve Bitcoin yükselirken; küresel kripto para piyasalarının toplam değeri, son 12 saatlik zaman dilimi içerisinde 200 milyar dolar arttı.

Bitcoin’in yükselişi ile birlikte, neredeyse tüm kripto paralar ivme kazanırken, kripto paraların toplam kapitalizasyonu, şubat ortasından bu yana ilk kez 2 trilyon doların üzerine çıktı.

Fakat yerel zirvenin hemen ardından, en büyük dijital varlık bir miktar geri çekildi. Yazımızı yayına hazırladığımız sırada 43.421 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Rusya Ukrayna savaşının ortasında Bitcoin ağ metriklerinden yeni rekor!

 

Kripto piyasası 200 milyar dolar arttı!

Bitcoin son 24 saatte %15 yükselirken; piyasaya 200 milyar dolarlık dev fon girişi oldu. Ve kripto para piyasasının toplam kapitalizasyonu şubat ayı ortalarından bu yana ilk kez yeniden 2 trilyon dolarlık eşiği aştı. Peki Bitcoin neden yükseldi?

Bitcoin’in bu fiyat hareketi, tarihsel olarak genellikle tarafsız bir tutum segileyen İsviçre’nin Rusya’ya yaptırım uygulayacağını açıklamasıyla aynı zamana denk geldi.

Bitcoin yükseliyor! Kripto piyasasına son 12 saatte dev fon girişi!

Ukrayna’nın işgali, geleneksel piyasaların yanı sıra, kripto piyasalarında da ani bir satışı tetikledi. Nitekim savaşın başladığı ilk günlerde Bitcoin fiyatı piyasalardaki paniğin etkisiyle büyük bir düşüş yaşarken; sonrasında durum değişti. Bitcoin, bankacılık hizmetlerinin sınırlandırıldığı böylesi bir dönemde; Ukrayna’ya yapılan bağışlarda olduğu gibi yeni roller üstlendi.

Bu arada tüm bunlar olurken; şubat ayının son gününde yani dün ilginç bir şekilde; Rusya’da Bitcoin talebinde patlama yaşandı. Ve Ukrayna ve Rusya arasında çatışmalar devam ederken, Rus rublesine bağlı Bitcoin işlem hacimlerinde büyük bir artış kaydedildi. Elbette yükselen sadece işlem hacimleri değildi; bunun yanı sıra, Rusya’da Bitcoin fiyatları da tavan yaptı!

Bitcoin yükseliyor! Kripto piyasasına son 12 saatte dev fon girişi!

İlgili: Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

İlgili: Rusya’da Bitcoin fiyatları tavan yaptı!

Bu arada, ilk 10 kripto arasında en büyük kazancı Terra gördü ve aynı zaman diliminde %25 yükselerek Cardano ve Solana’yı geçti. Ve böylece piyasa değerine göre yedinci sıraya yükseldi.

Esasen Terra (LUNA) fiyatı bir süredir yükseliyor ve neredeyse son bir haftada %90 oranında değer kazandı. (Yazımızı yayına hazırladığımız sırada 90,81 dolardan işlem görüyor.)

Kaynak

Etiketler: