1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin Visa sisteminin yerini alabilir mi?

Bitcoin Visa sisteminin yerini alabilir mi?

Bitcoin Visa sisteminin yerini alabilir mi?
0
profitfarmers_koinmedya

Bitcoin Visa sisteminin yerini alabilir. ABD’nin en büyük perakende şirketi Kroger yüksek işlem maliyetlerinden dolayı Visa  ile işlemlerini durduruyor. Morgan Creek, Bitcoin’in Visa’nın yerini alması için Kroger’la görüşme yapıyormuş.


Bitcoin Visa sisteminin yerini alabilir.

Kroger, ABD’nin en büyük perakende satış firmalarından birsidir. Ohio merkezli firma Fortune listesine göre ABD’deki 500 en büyük firma arasında 17’inci sıradadır. Sıcak paranın döndüğü perakende sektöründe bu firma Visa ile işlemlerini gelecek aydan başlamak üzere durdurduğunu açıkladı. Kroger, Visa’nın yüksek işlem maliyetlerinden şikayetçi.

Visa ile işlemlerini durduracak olan firma Visa yerine hangi ödeme sistemini kullanmayı düşünüyor?

Kroger’in Visa yerine Bitcoin’i kullanacağı yönünde bir dedikodu çıkmıştı. Bu dedikoduda gerçek payı var: Morgan Creek’ten Anthony Pompliano, Kruger yöneticileri ile bir görüşme ayarlamış. Görüşmede Pompliano, kripto paraların Visa’nın yerini alabileceğini anlatmış. Bu görüşmeyi Pompliano, twitter üzerinden kullanıcılarına duyurdu.

Eğer görüşmeler olumlu sonuçlanır ve Kroger Visa yerine Bitcoin ve kripto paraları kullanmaya başlarsa bu sürecin devamı mutlaka gelecektir. Diğer perakende şirketleri de bu kervana dahil olacaktır. Kim bilir belki de Wall Mart gibi firmalar da Visa yerine Bitcoin ve kripto para kullanmaya başlar.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Bitcoin halving yaklaşırken alım sinyalleri çığ gibi artacak

Fransa Başkanı Macron’dan blockchain ve kripto paralara destek açıklaması

Bitcoin piyasalarında Damlama ekonomisi (trickle down) mi uygulanıyor?

 Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak