okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.04%
Bitcoin
67.998,62 USDT
eth
ETH
-3.03%
Ethereum
3.669,00 USDT
bch
BCH
-0.76%
Bitcoin Cash
487,39 USDT
xrp
XRP
0.37%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.54%
Litecoin
84,14 USDT
bnb
BNB
-0.66%
Binance Coin
595,37 USDT
sol
SOL
-6.2%
Solana
165,26 USDT
avax
AVAX
-1.86%
Avalanche
37,80 USDT
ada
ADA
-2.18%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.04%
Poladot
7,20 USDT
doge
DOGE
2.96%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-1.18%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin ve kripto piyasasındaki uzun vadeli düşüş durdu mu?

Metaverse tokenlerde tüm zamanların en düşük seviyeleri! Korkmalı mıyız?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para piyasası uzun bir süredir düşüş yaşıyor. Peki, piyasadaki düşüş trendi sona erdi mi? Coinler için dip görüldü mi? Bu sorulara cevap verebilmek için piyasanın son yapısı ve bazı başlıca coinlerin grafiğine bakalım.


Bitcoin ve kripto piyasasındaki uzun vadeli düşüş durdu mu?

Bitcoin ve kripto para piyasası Kasım 2021’de yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü. Ancak o zamandan bu yana geriliyor. 2022 yılının başından bu yana da bu düşüş devam ediyor. Son bir haftada ise keskin bir düşüş yaşadı. Piyasası sarsan en büyük olay ise stabil coin UST’nin çökmesi ve onunla birlikte onlarca milyar dolarlık değere sahip coin olan LUNA’nın de sıfırı görmesi oldu. Şimdi göreceli olarak ortalık sakinleşmiş görünüyor. Peki, veriler ve grafikler ne gösteriyor?

Şimdilik boğalar girişimi ellerini almada başarısız oldular. Çünkü en büyük coinler listesinde yeşil görünen tek kripto para Cardano (ADA) ve o da sadece yüzde 0.75 oranında değer kazandı. Geri kalanlar kırmızı bölgede.

Bitcoin ve kripto piyasasındaki uzun vadeli düşüş durdu mu?

Kripto para piyasası Kaynak: CoinMarketCap

Bitcoin’de son durum

Bitcoin (BTC) fiyatı dün boğa bir mum yapsa da buradan yükselmeye devam edemedi. Son 24 saatte yüzde 1 civarında düştü. BTC fiyatı 29,000 dolar civarında gerilemeyi durdurursa önümüzdeki günlerde 30,000 dolar seviyesinin üzerine yükselebilir. Son çöküşten sonra oluşturduğu desteği koruması gerekiyor.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: Bitcoin’de düşüş bitti mi?

Bitcoin ve kripto piyasasındaki uzun vadeli düşüş durdu mu?

BTC/USD grafiği TradingView

Ethereum da son 24 saatte gerileyenlerden. Ancak bugün sabah yeni bir yükseliş girişiminde bulunuyor ki genel olarak ise içinde bulunduğu dar işlem aralığını kırma gücü henüz yok diyebiliriz.

Bakınız: Ethereum ETH teknik analizi, destek ve dirençler

Ripple (XRP) fiyatında da benzer bir durum var. Son düşüşten sonra yeni destek ve direnç seviyeleri oluşturuyor. Güçlü bir katalizör oluşmadan ya da piyasaya yeni bir canlılık gelmeden önündeki direnci kıramaz. Eğer XRP fiyatı 0.40 dolar seviyesinin üzerinde kalamazsa traderler 0.35-0.37 dolar seviyesine keskin bir düşüş görebilirler.

Bitcoin ve kripto piyasasındaki uzun vadeli düşüş durdu mu?

XRP/USD grafiği TradingView

İlgili – XRP fiyatına olumlu yansıyan Ripple-SEC davası gelişmesi

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.