XRP fiyatına olumlu yansıyan Ripple-SEC davası gelişmesi

FTX
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple (XRP) fiyatına olumlu yansıyan Ripple-SEC davasında yeni gelişmeler var. Bu gelişmeler yatırımcılar arasında boğa durumuna katkı yapıyor.


XRP fiyatına olumlu yansıyan Ripple-SEC davası gelişmesi

Kripto para piyasası son günlerde büyük bir kıyım yaşadı. Ripple (XRP) fiyatı da büyük bir düşüş kaydetti. XRP fiyatı 12 Mayıs’ta 0.3336 dolara kadar düştü. Bu seviyeden yüzde 35 oranında yükselerek toparlanmaya ve son günlerin kayıplarını gidermeye çalışıyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple aleyhinde açtığı davada ise XRP fiyatı için pozitif gelişmeler yaşanıyor. Ripple’ın avukatları mahkemeye yeni bir başvuruda bulundu. SEC’in Kurumsal Finans bölümünün eski direktörü William Hinman’ın korumaya alınan e-postalarını açıklanmasını istiyor. SEC ise bu e-postaların saklı kalmasını talep etmişti. Gerekçe olarak ise bu e-postaların avukat-müvekkil gizliliği kapsamında saklı kalmasını gerektiğini gösteriyor.

Kripto para sektörünün dev şirketi olan Ripple avukatlarının Hinman konusunda mahkemeye yeni başvuruda bulunması XRP yatırımcıları arasında pozitif bir hava oluşturdu. Son günlerdeki XRP fiyatındaki toparlanmaya da pozitif yansıdı.

XRP fiyatına olumlu yansıyan Ripple-SEC davası gelişmesi

Ripple XRP fiyat grafiği Kaynak: CoinMarketCap

Ripple fiyatı şimdi 0.45 dolar seviyesi civarında ve buradaki direnci test ediyor. Bir sonraki dirençler ise 0.50 dolar, 0.60 dolar seviyelerinde.

Hinman: Ether menkul kıymet değil

Hinman ile ilgili belgeler neden önemli. Çünkü Hinman’ın kripto paralarla ilgili önemli kabul edilen açıklamaları var. Eski SEC yetkilisi şöyle demişti bir konuşmasında:


“Ether’in mevcut durumu, Ethereum ağı ve merkezsiz yapısı hakkındaki anlayışıma dayanarak, mevcut piyasa arzları ve Ether satışlarının menkul kıymet işlemler olmadığını söyleyebilirim.

Bu açıklamaların XRP’nin de SEC’in iddia ettiği gibi menkul kıymet olmadığının ispatı olduğu vurgulanıyor.

Aralık 2020’den bu yana devam eden Ripple-SEC davası, XRP fiyatına da olumsuz etki yapıyor. Birçok yatırımcı bu davanın sonuçlanmasını bekliyor. Genel olarak ise davanın sonuçlanmasını XRP fiyatı üzerinde pozitif etki yapacağı beklentisi hakim.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
XRP fiyatına olumlu yansıyan Ripple-SEC davası gelişmesi
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.