1. Home
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bloomberg analistine göre Bitcoin ve Ethereum 2022’de bu seviyeyelere çıkacak!

Bloomberg analistine göre Bitcoin ve Ethereum 2022’de bu seviyeyelere çıkacak!

Bloomberg analistine göre Bitcoin ve Ethereum 2022’de bu seviyeyelere çıkacak!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcon ve Ethereum’un 2022’de göreceğini düşündüğü seviyeleri açıkladı. Detaylar haberimizde.

Bloomberg analistine göre Bitcoin ve Ethereum 2022’de bu seviyeyelere çıkacak!

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum’un (ETH) kripto piyasasının son görüntüsüne rağmen yükselmeye devam edeceğini ifade etti.

Yeni bir analizini paylaşan ünlü stratejist, hem BTC hem de ETH’nin sağlam temellere sahip olduğunu belirtti. Ona göre bu görüntü şuanki fiyat dalgalanmalarını önemsiz kılıyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

McGlone, Bitcoin’in 2022 yılında 100,000 dolara yükseleceğini tahmin etti. Ethereum için ise tahmini daha muhafazakar Ünlü analist Ethereum’un 5,000 doları aşacağını öngördü. McGlone, Bitcoin’in konsolidasyonda olduğunu ve boğa piyasasının devam ettiğini değerlendirdi. Stratejist, ABD Merkez Bankası’nın yeni politikalarının aslında BTC için faydalı olacağını tahmin ediyor.

“Federal Rezerv’in faiz artışlarına yönelik beklentiler Bitcoin ve borsa için bir kazan-kazan senaryosunu destekleyebilir.”

Federal Rezerv yetkilileri geçtiğimiz günlerde enflasyonla mücadele amacıyla varlık alımlarını azaltmayı ve gelecek yıl faiz oranlarını artırmayı planladığını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından finans piyasaların ve kripto piyasasında sert bir rüzgar esti.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Bitcoin, 47,000-49,000 dolar arasında fiyatlanırken kararın ardından 41,000 dolara geriledi. Lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 41,834 dolardan işlem görüyor. BTC 41,000 dolar seviyesini desteğe dönüştürdü ve buradan geri dönmeye çalışıyor.

Günlük Bitcoin grafiği

bitcoin Bloomberg analistine göre Bitcoin ve Ethereum 2022’de bu seviyeyelere çıkacak!

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Ethereum ise 3,020 dolar seviyesine kadar çekildi. Yazım sırasında ise 3,129 dolardan işlem görüyor. Altcoinlerin lokomotifi olan Ether, son 24 saat içerisinde %2,62 değer kaybetti. Aralık ayının ikinci haftasından itibaren süregelen düşüş trendini sonlandırmak için mücadele ediyor.

İlgili: Ethereum teknik analizi

Kaynak