1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 2022’ye yatırımcısını üzerek başlayan Shiba Inu için sırada ne var?

2022’ye yatırımcısını üzerek başlayan Shiba Inu için sırada ne var?

2022’ye yatırımcısını üzerek başlayan Shiba Inu için sırada ne var?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Shiba Inu (SHIB) fiyatı yılın ilk haftasına önemli ölçüde düşüşle başladı. Peki, bu düşüşün arkasında ne var ve meme coini 2022 yılında ne bekliyor?


2022’ye yatırımcısını üzerek başlayan Shiba Inu için sırada ne var?

2021 yılında hem popülerliği ve hem de değeri hızla artan meme kripto para Shiba Inu, yıl sonunda başlattığı düşüşe 2022 yılında da devam ediyor. Sonuç olarak bu coinden önemli ölçüde sermaye çıkışı yaşanıyor.

1 Ocak – 8 Ocak 2022 tarihleri arasında SHIB tokenin piyasa değeri 3.5 milyar dolar düştü. Shiba Inu piyasa değeri bu süre zarfında 18.68 milyar dolardan 15.16 milyar dolara (grafikteki mavi çizgi) geriledi. BTC olarak ise Shiba Inu piyasasından 24,027 BTC çıkışı (grafşkteki sarı çizgi) oldu. Shiba Inu piyasa değeri aynı zaman zarfında 392,580 BTC’den 368,553 BTC’ye geriledi.

2022’ye yatırımcısını üzerek başlayan Shiba Inu için sırada ne var?

Shiba Inu piyasa değeri Kaynak: CoinMarketCap

İlgili – En güncel Shiba Inu (SHIB) fiyat tahminleri 2022-2030

SHIB tokendeki volatilitenin sebepleri

Genel kripto para piyasası şu an volatilite yaşıyor. Ancak SHIB tokendeki düşüşün başka bir sebebi var. Buradaki büyük token sahipleri kazanç toplayarak ellerindeki riskli varlıkların oranının azaltıyor.

Genel olarak SHIB’deki düşüşün başlıca sebebi belli başlı balinaların satış yapması. Mesela, tek bir balina 3 milyar dolarlık kripto transferi yaparken bu da piyasayı ürkütüyor.

Dahası, SHIB’deki düşüşü bir de genel kripto para piyasasındaki çöküşler de tetikliyor. Buna ek olarak artan enflasyon ve Fed’in para politikasını sıkılaştırması da coin fiyatına olumsuz etki yapıyor.

İlgili – İşte son 5 günde yakılan Shiba miktarı!

2022 yılında SHIB için sırada ne var?

Bu düşüşe ve volatiliteye rağmen SHIB için iyi haberler de var. Çünkü bu tokenin hayranları “Dogecoin katili” dedikleri coinin toparlanmasını bekliyor. Buna ek olarak bazı göstergeler de bu iyimser beklentileri destekler nitelikte.

Mesela daha önce KoinMedya’nın da haber verdiği üzere, SHIB için çeşitli kuruluşlardan ilgi var. Hatta bazı şirketler bir araya gelerek SHIB yakma kampanyası bile düzenliyor. Bu kuruluşlar, kazançlarının belli oranı kadar Shiba Inu coin yakmayı taahhüt etti. Bu da Shiba fiyatına pozitif etki yapacak ve coine ilgiyi artıracak gelişmelerden.

Kaynak

Etiketler: