Loading...
btc
BTC
-0.43%
Bitcoin
65.379,79 USDT
eth
ETH
-1.52%
Ethereum
3.107,16 USDT
bch
BCH
-1.58%
Bitcoin Cash
517,38 USDT
xrp
XRP
-1.65%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-1.83%
Litecoin
78,27 USDT
bnb
BNB
-0.94%
Binance Coin
561,07 USDT
sol
SOL
-2.51%
Solana
147,46 USDT
avax
AVAX
-2.22%
Avalanche
36,44 USDT
ada
ADA
-1.87%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-2.23%
Poladot
6,70 USDT
doge
DOGE
-2.42%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-3.02%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin uzun vadede yeni bir zirve daha gördü!

Bitcoin uzun vadede yeni bir zirve daha gördü!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blockchain veri analiz platformu Glassnode tarafından yapılan ve hodl oranları ile ilgili ilginç bulgular ortaya koyan bir araştırmaya göre, Bitcoin uzun vadede yeni bir rekor kırdı!

Bitcoin uzun vadede daha büyük bir arza sahip!

Blockchain veri sağlayıcısı Glassnode tarafından yapılan bir araştırma, Bitcoin (BTC) arzı ve hodl oranları ile ilgili ilginç bulgular ortaya koydu.

Popüler blockchain veri analiz platformu, Bitcoin ağındaki akümülasyon işlemlerini gösteren bazı metrikler ortaya koyarak, uzun vadeli BTC sahiplerinin satışları azaltırken; pozisyonlarını artırdığını bildirdi. Ve uzun vadeli büyük yatırımcıların, Bitcoin piyasalarında yoğun bir şekilde alım yaptığını söyledi.

İlgili: 20 bin dolardan Bitcoin satın alanların inanılmaz serüveni! 

İlgili:

Glassnode tarafından paylaşılan verilere göre, artık Bitcoin uzun vadede yatırımcılar tarafından daha büyük oranlarda hodl ediliyor.

Bitcoin uzun vadede yeni bir rekor kırdı!

Uzun vadeli Bitcoin sahipleri yeni bir rekor kırdı!

Glassnode tarafından en son yayınlanan haftalık on-chain raporu, uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin son birkaç yılın en yüksek seviyesinde olduğunu ve piyasaların henüz kâr elde etme konusunda doygunluğa ulaşmadığını ortaya koyuyor.

Analiz platformunun 22 Kasım tarihli raporuna göre, uzun vadeli Bitcoin sahipleri (Long Term Hodlers-LTH), pozisyonlarını artırmaya devam ederken; harcamalarını azaltıyor gibi görünüyor.

Rapor, belirli bir günlük zaman diliminde ağın işlem hacmine dahil olan coinlerin yaşını belirlemek için kullanılan Harcanan Hacmin Yaş Aralığı (SVAB) metriğini ele aldı. Glassnode’a göre bu metrik, kar alma veya akümülasyon sürecinin ne zaman başladığını belirlemek için kullanılabilir.

İlgili: Güncel Bitcoin – BTC fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2021- 2025

Bitcoin uzun vadede yeni bir rekor kırdı!

Bir aydan eski coinlerdeki istikrarlı harcama Kasım 2020’de başladı ve 2021’de Nisan ile Mayıs arasında sona erdi. SVAB metriği, ekim ayında Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesini gördüğü dönemde, eş zamanlı olarak yükseldi. Ancak o zamandan bu yana günlük hacmin %2,5 altına düştü.

Glassnode konuya ilişkin şunları kaydetti:

“Bu durumu, daha uzun vadeli yatırımcıların harcamaları azalttığı şeklinde yorumlamak mantıklı olabilir ve bu nedenle pozisyonlardan çıkmak yerine; pozisyonlarına ekleme yapmış olmaları daha olası görünüyor.”

Glassnode ayrıca, kısa vadeli hodlers (STH) olarak tabir edilen yatırımcılar tarafından tutulan toplam arzın 3 milyon BTC’nin altına düşerek, son birkaç yılın en düşük seviyesini gördüğünü söyledi. Popüler blockchain veri sağlayıcısına göre; bu LTH’ler tarafından tutulan miktarın son birkaç yılın en yüksek seviyesinde olduğu anlamına geliyor.

Ayrıca raporda, “fiyat, ATH’lere yakınken, STH arzının bu kadar düşük seviyelerde olması nadir görülen bir durum” şeklinde bir yorum yer alıyor.

https://twitter.com/WuBlockchain/status/1462783508514967555?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1462783508514967555%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Flong-term-bitcoin-holders-at-multi-year-high-glassnode

Bu arada Çinli gazeteci Colin Wu, sıfır olmayan adreslerin sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı yönündeki rapora yanıt verdi. Ve Bitcoin’in Ekim ortasındaki en yüksek fiyatından (69 bin dolar) %18 düşmesine rağmen, benimseme ve birikimin hala devam ettiğini ifade etti.

Sonuç olarak; veriler, piyasada henüz büyük bir kapitülasyon belirtisi olmadığını ve bu döngü sona ermeden önce boğaların daha büyük bir koşu gerçekleştirebileceğini gösteriyor.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.