1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin adreslerinde yeni rekor, BTC fiyatı için ne anlama geliyor?

Bitcoin adreslerinde yeni rekor, BTC fiyatı için ne anlama geliyor?

Bitcoin adreslerinde yeni rekor, BTC fiyatı için ne anlama geliyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Uzun dönem Bitcoin (BTC) tutan adresler harcamalarını kıstı. Bitcoin fiyatı için bunun anlamı nedir?

Bitcoin adreslerinde yeni rekor, BTC fiyatı için ne anlama geliyor?

Bitcoin (BTC) fiyatı önemli bir düzeltme aşamasından geçiyor. BTC Pazartesi günü neredeyse %5 değer kaybıyle 55,600 dolara kadar geriledi. BTC fiyatı oldukça istikrarsız bir görüntü çizerken on-chain aktiviteleri ise hissedilir derecede arttı.

 

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

Şu anda dünya genelinde toplam 38,76 milyon adresin BTC bakiyesi var. Bu durum şimdiye kadar görülen en büyük seviye.

Son verilere göre, uzun vadeli Bitcoin sahipleri fiyat volatilitesine rağmen harcamalarını kısarak, BTC biriktirmeye devam ediyorlar.

bitcoin

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Bitcoin arzı azalıyor, fiyat yükselir mi?

Son dönemde on-chain verilerin gösterdiği ilginç bir veri daha var. Bitcoin balinaları, BTC’lerini borsalardan çekerek cüzdanlara taşıyorlar. Bu durum piyasada arz sıkıntısı yaratıyor.

Glassnode’un son raporu konu hakkında şunları söylüyor:

Mevcut BTC bakiyesine sahip Bitcoin adreslerinin sayısı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 38.76 milyon adrese ulaştı. Bir önceki rekor olan 38.7 milyon, yedi ay önce 23 Nisan’da belirlenmişti. Adres sayılarının tekrar eski seviyesine ulaşması, 213 gün sürdü. Fiyat zirve seviyelerin altında, ve duyarlılık durumu değişiyor ve Bitcoin sahipleri yeni piyasa durumuna ayak uydurmaya çalışıyor.

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

Bitcoin Dom düşüyor

Finance Magnates, dün Bitcoin’in genel kripto piyasası hakimiyetinde önemli bir düşüş bildirdi. Dijital para birimi 56.000 $ fiyat seviyesinin altına düşerken, piyasa değeri 1 trilyon $ seviyesinin üzerinde kaldı. Kripto analiz platformu Santiment’e göre, kripto para borsalarında yaşanan arz sıkıntısı kuvvetli bir satış riskini de azaltmış durumda.

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

Kripto para varlıklarının toplam piyasa değeri, en son piyasa düzeltmesine rağmen Salı günü 2,5 trilyon dolar seviyesini korudu.

Canlı BTC fiyatı: $ 28,415.61

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: