Loading...
btc
BTC
-0.93%
Bitcoin
66.900,13 USDT
eth
ETH
2.3%
Ethereum
3.518,65 USDT
bch
BCH
-0.89%
Bitcoin Cash
382,40 USDT
xrp
XRP
-1.02%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
0.43%
Litecoin
71,56 USDT
bnb
BNB
-0.29%
Binance Coin
585,56 USDT
sol
SOL
-0.85%
Solana
177,38 USDT
avax
AVAX
-3.83%
Avalanche
30,65 USDT
ada
ADA
-0.31%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
0.33%
Poladot
6,12 USDT
doge
DOGE
-1.19%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Bitcoin Haberleri
  3. 20 bin dolardan Bitcoin satın alanların inanılmaz serüveni!

20 bin dolardan Bitcoin satın alanların inanılmaz serüveni!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

20 bin dolardan BTC almış olsaydınız kaçtan satardınız? Elbette herkes, 69.000 dolarlık zirveden satmayı arzular. Ancak veriler gerçekte, 20 bin dolardan Bitcoin satın alanların tüm zamanların en yüksek seviyesini yeterli bulmadığını gösteriyor.

Uzun vadeli Bitcoin satın alanlar satmak istemiyor!

On chain metrikler, 20 bin dolardan Bitcoin satın alanların tüm zamanların en yüksek seviyesini yeterli bulmadığını gösteriyor.

3 kat fiyat artışı birçoğu için cazip bir satış noktası olabilir. Ancak geçen yıl kasım ayının alıcıları, hodl etme konusundaki kararlılığını koruyor.

Nitekim veriler, 2017’deki tüm zamanların en yüksek seviyelerinden alım yapan Bitcoin (BTC) yatırımcılarının hala satış yapmadığını gösteriyor.

20 bin dolardan Bitcoin satın alanların inanılmaz serüveni!

Hodl Waves metriğine göre, son altı ila 12 aydır hareket etmeyen kripto paralar, şimdi BTC arzında en büyük paya sahip.

2021’deki güçlü kazanımlara ve düzeltmelere rağmen, Kasım 2020’de veya sonrasında piyasaya giren alıcılar, yeni ATH’lere rağmen satmak istemedi.

Uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarına ait eski coinleri analiz etmek için kullanılan UTXO Yaş Dağılımı metriği incelendiğinde ortaya ilginç sonuçlar çıkıyor.

Orta vadede harcanmamış işlemlerin, yani satılmayan fonların (UTXO) yaş dağılımını takip eden Hodl Waves metriği, altı ila 12 aylık “hodlers” tarafından kontrol edilen arzın arttığını gösteriyor. Bu oran haziran başında %8,7 iken; 17 Kasım itibari ile %21.4’e yükseldi.

Aynı zamanda, birkaç yıldır hodl edilen coinlerde çok az azalma oldu. Bu da küçük miktarlarda satışların gerçekleştiğini ve altı ila 12 aylık grup dışında, yatırımcıların satmama konusundaki kararlılığının büyük ölçüde devam ettiğini gösteriyor.

20 bin dolardan Bitcoin satın alanların inanılmaz serüveni!
Bitcoin Hodl Waves grafiği -. Kaynak: Unchained Capital

İlgili: Güncel Bitcoin – BTC fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2021- 2025

“Boğa piyasası henüz bitmedi!”

Veriler, sadece birkaç BTC sahibinin, mevcut fiyatlardan satış yapmayı planladığı teorisini destekliyor.

Ancak uzun vadeli hodlers olarak tabir edilen yatırımcılar tarafından tutulan coinler, geçen yıl kasım ayından bu yana hareketsiz bekliyor.

Bu arada, daha eski coinleri izleyen diğer metrikler de Bitcoin’in en eski hodlers grubunun hodl etmeye devam edeceğine işaret ediyor.

Popüler bir on chain analisti olan William Clemente’nin de bu hafta belirttiği gibi, Dormancy Flow indikatörü* (hareketsiz yani uykuda bekleyen fonların akışı), tüm zamanların en yüksek seviyelerine rağmen hala düşük kalıyor.

https://twitter.com/WClementeIII/status/1461095218976075777

(*Dormancy Flow, piyasanın düşük seviyelerini belirlemek ve boğa piyasasının nispeten normal koşullarda kalıp kalmadığını değerlendirmek için kullanılan bir metriktir. Bitcoin’in piyasa kapitalizasyonunun yıllık dormancy oranına bölünmesi ile elde edilir. Bitcoin’in yükseliş eğilimi mi yoksa düşüş eğilimi mi gösterdiğini doğrulamaya yardımcı olur.)

Clemente’ye göre, bu metrikte yüksek seviyeler, daha eski paraların harcandığının bir göstergesi.

Analist, 17 Kasım Çarşamba günü Twitter’da, “Şu anda dormancy akışının bu kadar düşük olması, eski coinlerin nispeten hareketsiz kaldığı anlamına geliyor” dedi. Ve bu metriğe göre, Bitcoin boğa piyasasının henüz bitmediğini, boğalar için daha gidilecek uzun bir yol olduğunu ifade etti.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.