fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Rehberi
  3. Bitcoin SV (BSV) rehberi: BSV coin nedir? BSV yorum-haber ve analiz

Bitcoin SV (BSV) rehberi: BSV coin nedir? BSV yorum-haber ve analiz

Bitcoin SV (BSV) rehberi: BSV coin nedir? BSV yorum-haber ve analiz
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin SV (BSV) nedir? Bitcoin SV (BSV coin), Craig Wrigh’ın sahip olduğu nChain şirketi tarafından uyarlanan bir kripto para birimidir. Craig Wrigh ve ekibi, BSV’yi 16 Ağustos 2018’de duyurmuş ve projelerini gerçek Bitcoin’i geri getirme girişimi olarak tanımlamışlardır.


Bitcoin SV (BSV) nedir? Nasıl ortaya çıkmıştır?

bitcoin-sv-nedir-bsv-coin-nedir

 

BSV coin’nin genel amacı Bitcoin’in orijinal ilkelerine içtenlikle bağlı kalmaktır. Orijinal ilkeden kastımız, Bitcoin’in önemli unsuru olan merkezsiz bir para birimi olması ve hiçbir kişiye ya da kuruma bağlı olmamasıdır.

Bitcoin SV deki “SV” kısaltması ise “Satoshi’nin Vizyonu” anlamına gelmektedir.

“koinmedya_binance”

Son Bitcoin Cash Hard Forkunun Hikayesi

15 Kasım 2018’de Bitcoin Cash ağında gerçekleştirilen hard fork sonrası BSV coin ve Bitcoin ABC adında iki kripto para doğmuştu. Ancak ortada aşılamayan bir sorun vardı. O da Bitcoin Cash’in varisinin kim olacağıydı. Craig Wrigh önderliğindeki BSV ve Amaury Séchet liderliğindeki Bitcoin ABC ekibi bu konuda çetin bir mücadeleye girişti. Uzun süren ve finansal bilinmezlikler içeren bu mücadele sonunda, BSV coin pes ederek, unvanı Bitcoin ABC’ye verdi.

Bu mücadele esnasında her iki tarafta ortamı yumuşatma çağrıları geldi. En sonunda BSV’nin temsilcisi Calvin Ayre, bu savaşın son bulmasını ve yola Bitcoin SV olarak devam etmek istediklerini dile getiren bir röportajla olaya noktayı koydu.

”Bizim açıkça tanımlanmış ve hedeflerimizin belli olduğu bir yolumuz var. Kazanmanın tanımı, BCH ismini almak değildir. Bu nedenle yolumuza ayrı olacak devam edip ekosistemimizi büyütmeye devam edeceğiz.”

BSV’nin Bitcoin Cash’den farkları

  • İşlem boyutu açısından BSV’nin boyutu 128 MB’dir. Orijinal BCH ise 32 MB’dir.
  • BSV’nin bir diğer avantajı ise, Bitcoin Cash’e oranla çok daha düşük işlem ücretine sahip olmasıdır.

BSV’nin etkin bir kullanım alanı var mı?

Yeni başlamasına rağmen Bitcoin SV’nin oldukça geniş bir cüzdan ağı vardır. Ayrıca kullanıcılar BSV’lerini, Bitcoin ATM , CashPay, Crypto Traders ve Inc. Gibi hizmetlerle kullanabilmektedir. Bu da BSV’yi, kripto paraları günlük hayatta kullanmak isteyen bireyler için çekici kılmaktadır.

koinmedya_brave

BSV  coin neden çok gündem oldu?

Bitcoin SV’nin olaylı hard forku dışında, medyada çokça yer bulmasının iki temel nedeni vardır.

Bunlardan biricisi; Bitcoin SV kurucusu Craig Wrigh’ın, kendisinin gerçek Satoshi Nakamoto olduğunu ilan etmesidir. Wright’ın bu iddiası kanıtlanabilir gerçek temellere dayanmasa da, kripto para gündeminde oldukça yoğun yer bularak, BSV’nin borsalarda sansasyonel çıkışlar yapmasına neden olmuştur.

İlgili haber: Craig Wright’ın Satoshi hamlesi yine bir düzmeceden mi ibaret?

İkinci neden ise Craig Wright’ı oldukça zor duruma sokan Davit Kleiman’ın ailesiyle arasında geçen dava konusudur. Dava’da Davit Kleiman’ın ailesi, Craig Wright’ı sahtekarlıkla suçlamıştır. Davit Kleiman vefatından önce sahibi olduğu BTC’lerini yatırım yapması amacıyla Craig Wright’a verdiğini ileri süren aile, Wright’ın bu Bitcoin’leri geri vermediğini iddia etmiştir. Mahkeme sonucunda Craig Wright, 500.000 BTC ödemeye mahkum edilerek büyük bir darbe yemiştir.

İlgili haber: Sahte Nakamoto Craig Wright 500 bin BTC kaybetti – Bitcoin SV geriledi

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.