fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin SV fiyat tahmini, BSV analizi: BSV rallisi devam eder mi?

Bitcoin SV fiyat tahmini, BSV analizi: BSV rallisi devam eder mi?

Bitcoin SV fiyat tahmini, BSV analizi: BSV rallisi devam eder mi?
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin SV rallisi son günlerin en çok dikkat çeken olayı haline geldi. Dile kolay tam %100 artış gösteren Bitcoin SV bu ralliye devam eder mi acaba?


Bitcoin SV rallisi son gelişmeler

Son günlerde Bitcoin ve altcoinlerde görülen kazanımlar büyük boyutlarda gerçekleşti.  Ama bu kazanımlar Bitcoin Cash hardforku Bitcoin SV ‘nin elde ettiği kazanımaların yanına bile yaklaşamadı. Bitcoin SV tam bir parabolik döngüyle ciddi yükseliş kaydetti bu süre içinde. inanılmaz rakamlarla geçtiğimiz haftaya damga vuran BSV gerçek bir rallinin içinde mi?

Bknz:Bitcoin SV ATH: BSV tüm zamanların rekorunu kırdı

BSV’nin bu inanılmaz rallisi öyle göründüğü gibi bir boğa pozisyonunda olmayabilir aslında. Nedeni ise bu kadar büyük bir ralliye eşlik etmesi gereken işlem haciminin yeteri kadar olmaması. Eğer işlem hacmi bu oranı destekleyecek kadar değilse bu işte bir iş var demek. Bir diğer deyişle düzenli bir büyüme değil ortada bir manipüalsyon olmalı. Bitcoin SV rallisi gerçekten sağlam bir ralli olsaydı hacim de paralel artış göstermeliydi diyor uzmanlar.

Bu da şu anlama geliyor BSV çok geçmeden geri vites yapabilir ve yatırımcılarının canını yakabilir.

Bknz:Bitcoin Cash ve Bitcoin SV 3 ayın zirvesinde

Bir haftada % 160 mı?

Yazımızı yazdığımız 16 Ocak akşamı BSV fiyatı 311 dolarda ve bir günlük artış oranı %2,1. BSV en son çıktığı 435 dolardan aşağı doğru iniş kaydediyor.  Öyle keskin inişler değil ama yavaş yavaş yönü aşağıya doğru bir hareket söz konusu.

Bir aylık süre içinde BSV, nasıl parabolik hareket ettiğini göstermek açısından çok dikkat çekici bir ilerleme yaşadı ve 113 dolardan 435 dolara çıktı.

Bu ralli ortasında ulaştığı  yüksek seviyelerden önemli ölçüde geri çekildi ama yinede büyük kazanımlarına devam ediyor, Bitcoin ve diğer coinlerden daha fazla değer kazanması çok dikkat çekici.

Bitcoin SV rallisi geri vites yapar mı?

Bu tür parabolik kazanımlar bilinmeyen borsalardaki düşük işlem hacimlerinden kaynaklanmış görünüyor ve rallinin tamamen bir piyasa manipülasyonu olduğunun işaretini veriyor. Manipülasyonun gerisinde de kripto fiyatını artırmak için piyasada yapılan wash trading faaliyetleri var. ( Wash trading:Bir yatırımcının aynı anda piyasada yanıltıcı, yapay bir faaliyet oluşturmak için aynı finansal araçları satıp satın aldığı bir pazar manipülasyon şeklidir. Önce bir yatırımcı bir satış emri, sonra kendisinden satın almak için bir alış emri verir veya bunun tersi de geçerlidir)

Nicholas Merten, popüler kripto para analistlerinden, bu konuda attığı bir twitle düşüncelerini paylaştı Twitter’da. Merten BSV’nin en sonki hacminin çoğunluğunun isimsiz borsalardan geldiğini ifade etti.

” BSV fiyatını fazla ciddiye almayın.  Sadece 35 milyon dolarlık işlem hacmi Amerikalı yatırımcılardan geldi. Diğer kalan % 94 lük günlük hacim ise çoğunlukla isimsiz ve wash trading ile tanınan borsalardan geldi. Hala bu kripto alanını aldatmaya çalışanlar var. Böyle olunca yanlış bir fiyata neden oluyorlar.”

Tüm kripto piyasasındaki olumlu hava sonucu da bu ralli başlamış olabilir. Ancak piyasanın bu yukarı doğru hareketi BSV gibi büyük alt coinler arasında parabolik bir harekete neden olmuş da olabilir.  BSV nin devam eden geri çekilmesi çok önemli ölçüde aşağılara da gidebilir. Bir süre takip etmekte yarar var. Geriye doğru hareket edeceğini ısrarla söylüyor uzmanlar. Bakalım nereye kadar inecek.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.