1. Anasayfa
 2. Kripto Para Rehberi
 3. Bitcoin SV (BSV) nedir; BSV coin nasıl alınır; Geleceği var mı?

Bitcoin SV (BSV) nedir; BSV coin nasıl alınır; Geleceği var mı?

Bitcoin SV (BSV) nedir; BSV coin nasıl alınır; Geleceği var mı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin SV (BSV) nedir? Bitcoin SV (BSV) coine yatırım yapılır mı? BSV’nin geleceği var mı? Bitcoin SV yorum haber ve analizlerine birlikte bakalım.


Bitcoin SV BSV coin

Bitcoin SV nedir?

Bitcoin SV BSV coin, Craig Wrigh’ın sahip olduğu nChain şirketi tarafından uyarlanan bir kripto para birimidir. Craig Wrigh ve ekibi, BSV’yi 16 Ağustos 2018’de duyurmuş ve projelerini gerçek Bitcoin’i geri getirme girişimi olarak tanımlamışlardır.

BSV coin’nin genel amacı Bitcoin’in orijinal ilkelerine içtenlikle bağlı kalmaktır. Orijinal ilkeden kastımız, Bitcoin’in önemli unsuru olan merkezsiz bir para birimi olması ve hiçbir kişiye ya da kuruma bağlı olmamasıdır.

Bitcoin SV deki “SV” kısaltması ise “Satoshi’nin Vizyonu” anlamına gelmektedir.

bitcoin-sv-nedir-bsv-coin-nedir

Bitcoin SV nasıl ortaya çıktı?

15 Kasım 2018’de Bitcoin Cash ağında gerçekleştirilen hard fork sonrası BSV coin ve Bitcoin ABC adında iki kripto para doğmuştu. Ancak ortada aşılamayan bir sorun vardı. O da Bitcoin Cash’in varisinin kim olacağıydı. Craig Wrigh önderliğindeki BSV ve Amaury Séchet liderliğindeki Bitcoin ABC ekibi bu konuda çetin bir mücadeleye girişti. Uzun süren ve finansal bilinmezlikler içeren bu mücadele sonunda, BSV coin pes ederek, unvanı Bitcoin ABC’ye verdi.

Bu mücadele esnasında her iki tarafta ortamı yumuşatma çağrıları geldi. En sonunda BSV’nin temsilcisi Calvin Ayre, bu savaşın son bulmasını ve yola Bitcoin SV olarak devam etmek istediklerini dile getiren bir röportajla olaya noktayı koydu.

‘Bizim açıkça tanımlanmış ve hedeflerimizin belli olduğu bir yolumuz var. Kazanmanın tanımı, BCH ismini almak değildir. Bu nedenle yolumuza ayrı olacak devam edip ekosistemimizi büyütmeye devam edeceğiz.’

BSV’nin Bitcoin Cash’den farkları nelerdir?

 • İşlem boyutu açısından BSV’nin boyutu 128 MB’dir. Orijinal BCH ise 32 MB’dir.BSV’nin bir diğer avantajı ise, Bitcoin Cash’e oranla çok daha düşük işlem ücretine sahip olmasıdır
 • BSV’nin etkin bir kullanım alanı var mı?

  Bitcoin SV’nin oldukça geniş bir cüzdan ağı vardır. Ayrıca kullanıcılar BSV’lerini, Bitcoin ATM , CashPay, Crypto Traders ve Inc. Gibi hizmetlerle kullanabilmektedir. Bu da BSV’yi, kripto paraları günlük hayatta kullanmak isteyen bireyler için çekici kılmaktadır.

  BSV  coin neden çok gündem oldu?

  Bitcoin SV’nin olaylı hard forku dışında, medyada çokça yer bulmasının iki temel nedeni vardır.

  Bunlardan biricisi; Bitcoin SV kurucusu Craig Wrigh’ın, kendisinin gerçek Satoshi Nakamoto olduğunu ilan etmesidir. Wright’ın bu iddiası kanıtlanabilir gerçek temellere dayanmasa da, kripto para gündeminde oldukça yoğun yer bularak, BSV’nin borsalarda sansasyonel çıkışlar yapmasına neden olmuştur.

   

  İkinci neden ise Craig Wright’ı oldukça zor duruma sokan Davit Kleiman’ın ailesiyle arasında geçen dava konusudur. Dava’da Davit Kleiman’ın ailesi, Craig Wright’ı sahtekarlıkla suçlamıştır. Davit Kleiman vefatından önce sahibi olduğu BTC’lerini yatırım yapması amacıyla Craig Wright’a verdiğini ileri süren aile, Wright’ın bu Bitcoin’leri geri vermediğini iddia etmiştir. Mahkeme sonucunda Craig Wright, 500.000 BTC ödemeye mahkum edilerek büyük bir darbe yemiştir.

   

  BSV coin

  BSV coin güncel fiyatı

  Bitcoin SV güncel fiyatı: $ 32.78

  Bitcoin SV market cap değeri nedir?

  Bitcoin SV BSV coin market cap değeri: 2.803.297.629 USD

  Bitcoin SV maksimum arzı nedir?

  Bitcoin SV maksimum arzı: 21.000.000 BSV

  Bitcoin SV dolaşımdaki arzı nedir?

  Bitcoin SV BSV coin dolaşımdaki arzı: 18.849.539 BSV

  Bitcoin SV BSV coin ATH’si nedir?

  Bitcoin SV BSV coin ATH’si 491,64 USD (16 Nisan 2021)

   

   Canlı BSV fiyatı: $ 32.78

  İlgili: Bitcoin SV BSV coin fiyat tahmini

   

   

   

   

   

   

   

   

  Etiketler: