1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 5 milyar dolarlık Bitcoin davası

5 milyar dolarlık Bitcoin davası

5 milyar dolarlık Bitcoin davası
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

30’uncu büyük kripto para olan Bitcoin SV’nin (BSV) kurucusu Craig Wright, 16 Bitcoin geliştiricisine hacking ve dolandırıcılık suçlaması yönelterek mahkemeye başvurdu.


5 milyar dolarlık Bitcoin davası

BSV’nin CTO’su Craig Wright, Londra merkezi mahkemeye 16 kripto para geliştiricini şikayet etti. Wright, bu geliştiricileri kendisine ait olduğunu iddia ettiği 5.7 milyar dolarlık kripto para varlığını manipüle ederek kaybetmesine neden olduğunu ileri sürüyor.

Bu geliştiriciler Bitcin SV, Bitcoin Core (BTC), Bitcoin Cash (BTCH) ve Bitcoin Cash ABC (ABC) network’unde çalışıyor.

Şubat 2020 tarihinde Craig Wright’ın bilgisayarına hacking saldırısının düzenlendiği iadia ediliyor. Bu hacking olayında Wright, kendi private keys’lerini kaydetti. Wright bu sürecin sonucunda Bitcoin ve kripto para varlıklarını kaybettiğini belirtiyor.

Craig Wright’ın 2 Bitcoin adresinde 111,000 adet Bitcoin bulunuyor. Wright bu adreslerdeki Bitcoin’lerine ulaşmak için mücadele veriyor.

Kendilerine suçlama yönetilen 16 geliştirici suçlu ya da değil. Ancak şurası bir gerçek! İddia edilen Bitcoin hesaplarında 111 bin adet Bitcoin bulunuyor.

Lütfen Bkz: Bu hamle ile Bitcoin ETF’ler dolaylı biçimde onaylandı diyebilir miyiz?

Craig Wright, kendisinin Bitcoin’in geliştiricisi Satoshi Nakamoto olduğunu iddia ediliyor. Ancak bu iddiası piyasa tarafından kabul görmüyor.

Craig Wright’in CTO’su olduğu Bitcoin SV, Bitcoin ağında yaşanan hardfork sonucunda doğdu. Wright, Bitcoin SV’nin Satoshi vizyonuna uygun olarak oluşturulduğunu ileri sürüyor.

BSV yazının kaleme alındığı saatte 6 milyar dolarlık toplam piyasa değeri ile 30’uncu büyük kripto para. BSV yazının kaleme alındığı saatte 315 dolar bandından işlem görüyor.

Aşağıdaki grafikte Bitcoin SV fiyatlarında yaşanan değişimi görüyoruz.

bitcoin sv 5 milyar dolarlık Bitcoin davası

Kaynak