Bu hamle ile Bitcoin ETF’ler dolaylı biçimde onaylandı diyebilir miyiz?

bitcoin etf
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Nisan ayında tüm zamanların zirvesini gören Bitcoin fiyatlarında durağanlık söz konusu ve boğalar heyecanını şimdilik kaybetti. Dışsal bir faktör boğaların tekrardan koşuya başlamasına neden olabilir. Bu faktör neden Bitcoin ETF olmasın!


Bu ETF, Bitcoin ETF’nin habercisi olabilir!

Boğaları heyecanlandıracak bir adım Bitwise’dan geldi. Bitwise, yoğun olarak kripto para şirketlerinden oluşan bir ETF (Borsa Yatırım Fonu) üretti. Bu fonlar dünyanın en büyük menkul kıymetler borsası olan New York Stock Exchange’de (NYSE) listelenecek.

Bitwise, VanEck, Wisdom Tree ve NYDIG başta olmak üzere birçok yatırım şirketi Bitcoin ETF’ler için 2021 yılında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) başvuruda bulundu. SEC masasında 10’a yakın Bitcoin ETF başvurusu bulunuyor ve SEC, şu ana kadar hiçbir Bitcoin ETF başvurusunu onaylamadı. Eğer 2021 yılı içerisinde SEC herhangi bir şirketin Bitcoin ETF başvurusunu onaylarsa Bitcoin piyasaları için mükemmel sonuç doğurabilir. Dinlenmeye geçen boğalar tekrardan koşuya başlayabilir.

Lütfen Bkz: Ünlü medya aracı Independent’a yansıyan Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoi ETF’lerin onaylanması ile Bitcoin, NYSE de listelenebilecek. Bu sayede Bitcoin daha geniş bir yelpazede yatırımcılar ile buluşabilecek.

Bitwise, kripto para piyasalarında işlem gören 30 şirketin hisselerinden oluşmuş ETF’yi NYSE’de listelemeye başlayacak. Bizzat Bitcoin ETF, menkul kıymetler borsasında listelenmemiş olsa da Bitcoin, dolaylı biçimde NYSE’e girmiş oluyor.

bitcoin etf Bu hamle ile Bitcoin ETF’ler dolaylı biçimde onaylandı diyebilir miyiz?

Bitwise’in ETF’si içerisinde Coinbase, MicroStrategy, BitFarm ve birçok Bitcoin madencilik şirketi bulunuyor. Bu şirketler değerini Bitcoin’den ve kripto paralardan alıyor. Doğal olarak Bitcoin ETF’ler doğrudan olmasa da dolaylı biçimde NYSE’e girdi diyebiliriz.

Bitwise’ın ETF’si BITQ simgesi ise NYSE’de listelenecek ve yatırımcılarla buluşacak.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bu hamle ile Bitcoin ETF’ler dolaylı biçimde onaylandı diyebilir miyiz?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.