1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple – SEC davası beklenenden daha erken mi bitecek?

Ripple – SEC davası beklenenden daha erken mi bitecek?

Ripple – SEC davası beklenenden daha erken mi bitecek?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında şimdiye kadar birçok tartışmaya konu olan mahkeme süreci beklenenden çok erken bitebilir. Çünkü yargıç bu konudaki kritik belgeleri yeniden gözden geçirdi ve önemli bir karar aldı.


Ripple – SEC davası beklenenden daha erken mi bitecek?

ABD’de devam eden Ripple – SEC davasında yeni bir gelişme var. Yargıç Analisa Torres, her iki tarafın 22 Nisan 2022 tarihinde sunduğu belgeleri gözden geçirdi.

Bunun sonucunda yargıç, söz konusu mahkeme süreci ile ilgili olan zamanlamada değişikliğe gitme kararı aldı. Daha doğrusu kısaltma kararı verdi. Bunun başlıca sebebi ise SEC kaynaklı dava sürecinde şimdiye kadar yaşanan aksamalar ve gecikmeler.

İlgili – Ripple (XRP) nedir, geleceğin Bitcoin’i olabilir mi?

Mahkeme SEC’in geciktirme taktiklerine karşılık verdi, Ripple erken bitiş istiyor

Uzmanlardan en güncel Ripple yorumları ve analizleri

Yargıç Torres’in yeni kararına göre, artık tüm tarafların, gerekirse, 12 Temmuz 2022’ye kadar bilirkişi ifadesini hariç tutmak için tüm başvuruları yapması gerekiyor. Hem SEC hem de Ripple ile birlikte diğer savunma tarafları, 9 Ağustos 2022’ye kadar tüm itirazlarını sunmak zorunda. Aynı şekilde tüm cevap süreçleri de 30 Ağustos 2022’ye kadar tamamlanmalı.

Şimdi 12 Temmuz’e çekilen başvuru süreçleri daha önce 2 Ağustos’tu. Aynı şekilde itirazların yapılması tarihi daha önce 30 Aralık 2022 olarak açıklanmıştı şimdi 9 Ağustos’a çekildi. Sonuç olarak Yargıç Torres’in bu süreçleri kısaltması, davanın da beklenenden erken bitmesine yol açacak.

İlgili – Güncel Ripple fiyat tahminleri 2022-2025

Söz konusu yeni yargıç kararında ayrıca, bilirkişi tanıklığı ve yanıtı hariç tüm başvuruların belgelerinin yalnızca 15 sayfa olması gerektiğini belirtiyor.

Ripple her zaman bu davanın erken bitmesi için uğraşıyor. Ripple – SEC davası artık 2 yıldır devam ediyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: