BTC : 65854 ₺ ETH : 1643 ₺ XRP : 1.386 ₺ LTC : 318.7 ₺ USDT : 6.785 ₺ XLM : 0.5481 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin piyasasında düşüş baskısı sürüyor

Bitcoin piyasasında düşüş baskısı sürüyor

Bitcoin piyasasında düşüş baskısı sürüyor
0
huobi_koinmedya

Bitcoin piyasasında düşüş trendi devam ediyor. Tüm gözler, 2018’den beri Bitcoin’i düşüş hattında tutan haftalık direnç hattının civarından ayrılmayan BTC’de. Bitcoin düşmeye devam edecek mi?


Bitcoin piyasasında düşüş nereye kadar?

Bitcoin haftayı 2018’den bu yana gerçekleşen en yüksek kapanışla kapattı. Ama ne yazık ki ayılar tekrar kontrolü ele aldı ve BTC bir düşüş trendine girdi. Eğer tekrar düşmeye devam ederse, piyasa olumsuz havaya bürünecek. Her ne kadar haftalık kapanış olumlu olmuş da olsa, bir kere 11,500 direncini geçemeyen BTC, aşağı doğru bir momentum kazanacak. Bitcoin piyasasında bir düşüş böylelikle başlayacak.

2019’un en yüksek kapanışı gerçekleşti ama

BTC fiyatı haftalık mumu 11,500 üzerinde kapattı. Bu seviye çok önemli bir seviye, eğer burada durmaya devam etseydi, çok daha büyük bir koşunun kapıları aralanmış olacaktı. Çünkü bu kapanış seviyesi 2019’un en yüksek kapanışıydı.

Bknz: Bitcoin Ocak 2018’den beri en yüksek haftalık kapanışı yaptı

koinmedya_brave

Ne var ki, iki faktör Bitcoin piyasasında düşüşü tetikliyor.

Kripto analisti MuroCrypto’ya göre, Bitcoin piyasasında ayılar saniyelerle galip geldi bu hafta. Haftalık mum kapanışından sadece bir kaç saniye önce fiyat haftalık direncin altına düştü. Haftalık işlem mumunda bir dakika kalmıştı ki, yaklaşık 150 dolar 1M mum Bitcoin fiyatını düşüş yönüne çevirdi. Boğalar son bir çaba gösterdi ama haftayı, haftalık direnç noktası olan 11,560 doların üstünde kapatmayı başaramadılar.

Bknz:Bitcoin fiyatı düşer mi? BTC teknik analizi ne gösteriyor?

koinmedya_brave
Bitcoin piyasasında Bitcoin piyasasında düşüş baskısı sürüyor
Bitcoin piyasasında haftalık mum

Saniyeler içinde fiyat aşağı çekildi, bu olayı tabloda kırmızı ok ile belirginleşmiş, mumun üzerindeki uzun fitil ile görebilirsiniz

 Çok büyük bir düşüş geliyor

Bitcoin piyasasında  haftalık kapanış yukarı hattın, direnç hattı olduğunu gösterdi. Büyük bir düşüş hattı geliyor olabilir. Grafiklerde trend hatları önemli hatlardır. Fiyat trend hattı boyunca, hat yukarı yada aşağı kırılana kadar, hat boyunca artan şekilde aşağı yada yukarı hareket eder.

Önemli bir trend hattı kırıldıktan sonra çoğunlukla, fiyat, dirence dönen destek hattını test etmek için yeniden aynı noktaya gelir ve doğrulanırsa o zaman güçlü sinyaller vermeye başlar.

Bitcoin’in parabolik yukarı hattı kriptoyu dip noktası 3,200 dolardan Haziranda ulaştığı 13,800 dolara getirdi. Önceki gün gerçekleşen haftalık kapanış, bir önceki yukarı trend hattının direnç hattı olduğunu doğruladı ve 10,000 dolar seviyesini yeniden test etme ihtimali güçlendi.
BTC fiyatı günlerdir simetrik üçgen içinde kilitli kalmıştı. Bu pozisyon ya yukarı bir devam ya da ters istikamet aşağı düşüş ile sonuçlanacaktı. Üçgen sonunda aşağı yönlü kırıldı ve 10,600 hedef fiyat oldu. Bu fiyat yukarıdaki analistlerin söyledikleri ile de uyumlu bir seviye.
Bitcoin piyasasında işte böyle hiç umulmadık, birine zıt pozisyonlar iç içe geçebiliyor. BTC bu yeni trendinde ne kadar devam edebilir?