1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin piyasasına açgözlü trader akını

Bitcoin piyasasına açgözlü trader akını

Bitcoin piyasasına açgözlü trader akını
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasının en önemli indikatörlerinden biri olan Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi’nde bir gecede dikkat çeken sıçrama kaydedildi. Öyle görünüyor ki traderler agresifleşmeye başladı.


Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi’nde rekor sıçrama

Alternative.me platformu tarafından takip edilen ve karmaşık bir piyasa durumu göstergesi olan Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, son 6 aydaki en agresif yükselişe ev sahipliği yaptı.

6 günde korkudan açgözlülüğe

Korku ve Açgözlülük Endeksi bugün (28 Mart 2022), kripto paralar için sadece bir gecede 11 puan yükseliş gördü. Şimdi 100 üzerinden 60 seviyesine işaret ediyor. Bu da traderlerin artık açgözlü olmaya başladığını gösteriyor.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi'nde agresif hareketlilik

Kaynak: Alternative.me

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Sonuç olarak şunu görüyoruz. Endeks, dört saat zarfında şimdiye kadarki en yüksek sıçrayışını kaydetti. Hatta Bitcoin (BTC) 69,000 dolar ve kripto piyasası toplam değeri de 3 trilyon doları gördüğü ile kıyaslanabilecek bir yükseliş oldu.

Endekste yaşananlar çok hızlı gerçekleşiyor ve şöyle özetleyebiliriz: Endeks bir haftadan kısa bir sürede ikiye katlandı ve bir aylık zaman zarfında üç kat arttı.

Bu endeksteki ralli Eylül – Ekim 2021 döneminden bu yana görülen en dikkat çeken yükselişti. O dönemde Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi bir haftada 20’den 71’e ulaşmıştı.

Bu arada Bitcoin’in yükselişin arkasında birkaç faktörden bahsediliyor. Bunlardan biri başka bir kripto projesi olan Terra’nın yüklü miktarda Bitcoin alımı yapması. Sebebi ise BTC’yi stabil coini için rezerv para olarak kullanması.

Ayrıntılar için bakınız: 12 yıl önce yapılan bir Bitcoin öngörüsü daha doğru çıkıyor

Bitcoin 2022 zirvelerini ziyaret ediyor

Bitcoin fiyatı yükselirken, traderler de boğaya dönüşüyor. Endeksteki yükselişin sebebi de bu. Bugün lider kripto para 47,500 doları görerek 2022 yılının en yüksek seviyesine ulaştı.

Bakınız: Güncel Bitcoin teknik analizi: İşte BTC fiyatında boğaların hedeflediği kırılma noktası!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.