BTC : 1.792 ₺ ETH : 6.68E-6 ₺ XRP : 67.9 ₺ LTC : 0.00084 ₺ USDT : 342 ₺ XLM : 524.9 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin, MT Gox’un Baskısı Altında Eziliyor. Ne Zaman Son Bulacak?

Bitcoin, MT Gox’un Baskısı Altında Eziliyor. Ne Zaman Son Bulacak?

Bitcoin, MT Gox’un Baskısı Altında Eziliyor. Ne Zaman Son Bulacak?
0

Bitcoin, MT Gox’un baskısı altında eziliyor. Kripto para yatırımcıları bu baskının ne zamana kadar devam edeceği konusunda hiç bir fikre sahip değiller. Bitcoin, MT Gox’un satış emirleri ile 8650 Dolara kadar düştü. Piyasa kan revan içinde…


 

MT Gox’un Elindeki BTC’leri, Borsada Satmayacağı Söylenmişti

MT Gox 2010 yılında kuruldu ve 2014 yılında 850 bin BTC çalındıktan sonra iflas etti. Elinde 166.000 Bitcoin kalan müflis borsa , zaman zaman eski mağdurların ödemelerini yapmak için satış emirleri giriyor. Eylül ayında, toplamda 400 milyon dolar değerinde 35,841 Bitcoin ve 34,008 Bitcoin Cash sattı. Nisan ayında ise 141 milyon Dolar değerinde 16.000 Bitcoin sattı. Bugün ise 60.060 Bitcoin‘in borsada satılması piyasaları kırmızı renge boyadı, Satış emirlerinin devam ettiği söyleniyor. Toplamda 1.9 milyar dolarlık Bitcoin ve Bitcoin Cash bulunan şirketin toplamda kaç Bitcoin kaldığı net olarak bilinmiyor. Bu baskının bir süre daha devam edeceği görülüyor.

MT Gox ile ilgili yaptığımız Bir önceki makalemizde MT Gox Mütevellisi Nobuaki Kobayashi yaptığı açıklamada;

koinmedya_brave

Kripto para expertlerine danışmadan işlem yapmadım,kripto-para birimi uzmanları ile görüştükten sonra, BTC / BCH borsada olağan bir satışla değil, piyasa fiyatını etkilemeyecek şekilde satışları gerçekleştirdim; BCH ve BTC satışları sırasında “kripto parası uzmanları” na danıştı ve kripto para borsalarındaki geleneksel yöntemleri kullanmadı, demişti.

Kobayashi;

BTC ve BCH’nin satış yöntemi mahkeme tarafından da onaylandı. Satış yönteminin ayrıntılarını açıklamak istemiyorum; aksi takdirde, BTC ve BCH’nin gelecek satışı engellenebilir. Geri kalan BTC ve BCH’nin satışı konusunda hiçbir şey belirlenmemiştir. demişti

Mütevelli herhangi bir sebebten dolayı kripto paraları açık pazarda sattı. 70 milyon dolardan bir fazla bir satış emrinin girilmesi ile yeşil mumların yerini alev alev yanan kırmızı mumlar aldı. Bunu panikleyen yatırımcıların verdiği satış emirleri de desteklemeye başlayınca sonuç ortada.

Kripto para yatırımcıları, MT Gox‘un piyasaya Bitcoin girmemesini umarak hareket edemezler. Çünkü Kobayashi elindeki Bitcoinleri halka açık pazarlarda satma yetkisine tamamen sahip. Dolayısıyla yükselen piyasalarda, aşağı yönlü kırılmalar MT Gox stokları bitene kadar devam edecek gibi görünüyor.

Makaleyi beğendiysen PAYLAŞMAYA ne dersin?

 

Etiketler: