BTC : 83279 ₺ ETH : 2848 ₺ XRP : 1.887 ₺ LTC : 357.1 ₺ USDT : 7.651 ₺ XLM : 0.5799 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin milyarderi Tim Draper’in yatırım serüvenine mutlaka göz atmalısınız!

Bitcoin milyarderi Tim Draper’in yatırım serüvenine mutlaka göz atmalısınız!

Bitcoin milyarderi Tim Draper’in yatırım serüvenine mutlaka göz atmalısınız!
0

Girişim sermayesi şirketi Draper Associates’in kurucusu olan Bitcoin milyarderi ve boğası Tim Draper yatırım serüveni ile ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu.


Yaptığı yatırımlardan hangilerinin toplum üzerinde en büyük etkiye sahip olduğunu ve en yüksek kazancı sağladığını açıklıyor.

Bitcoin milyarderi için yatırım

Milyarder yatırımcı, Skype, Tesla, SpaceX, Coinbase ve Robinhood gibi çeşitli sektörlerde en hızlı yükselen yıldızlardan bazılarını seçerek kendi için hedef haline getirdiği uzun bir şirket listesini destekledi.

TheCapitalNet TV’deki yeni bir röportajda Draper şunları söyledi:

koinmedya_brave

“Robinhood [ABD merkezli finansal hizmetler] muhtemelen para için en iyi seçimdir. Sanırım bu paraylaiyi işler yaparsınız. Yatırımcıların toplam değeri muhtemelen Baidu [Çin internet devi] idi. Bu muhtemelen yatırımcılar için en büyük toplam değer işaret ediyor. ”

Ancak Bitcoin milyarderi Draper, büyük bir oyun değiştiricinin 1996’da ilk ücretsiz web tabanlı e-posta hizmetlerinden biri olarak çıkış yapan Hotmail’in girişim ​​şirketi olduğunu söylüyor.

“Düşünmeye devam ettiğim şey Hotmail . sanırım Hintli bir kurucuydu… 18 ayda 11 milyon kullanıcıya ulaşmıştı. 3 hafta içinde Hindistan’da 100.000 kullanıcıya yayıldı. Hindistan’da 100.000 bilgisayar.

İlgili yazı için bakınız: 2020’de Bitcoin’i bekleyen en büyük tehlikeler neler?

Dönüştürücü bir işti. Hotmail, dünyanın her yerinde ücretsiz iletişim kurmamıza izin verdi. Sonra Skype’ı destekledim ve Skype, birbirimizi görüp birbirimizi ücretsiz olarak duyabilmemiz için olağanüstü bir başarıya imza atı. Sanırım bu iki şey, bugüne kadar yaptığım yatırımların en büyükleri. Zira küresel anlamda etkileri oldu.”

Bitcoin milyarderi Bitcoin milyarderi Tim Draper'in yatırım serüvenine mutlaka göz atmalısınız!

Bitcoin milyarderi Draper, doksanların sonlarında patlayan dot-com balonunun kızgın bir yatırımcı dalgası getirdiğini söylüyor. Düşüş ve beraberinde gelen çöküş ile başa çıkmanın tek yolu “müziğe karşı koymak” ve azalan getirileri ele almaktı.

Draper konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullanıyor:

“Bu bizim için uzun vadede gerçekten işe yaradı.”

Bitcoin gelecek için heyecan veriyor

Draper, Bitcoin’in gelecek için en heyecan verici beklentilerinden biri olduğunu söyledi.

Blockchain 2020 zirvesinde Draper, BTC’nin 2023’ün ilk çeyreğinde 250.000 dolara ulaşacağına dair öngörüsü olduğunu dile getiriyor. Büyük bir katalizörün BTC’yi perakendeciler tarafından beninsenen bir duruma iteceğine inanıyor.

“Birdenbire perakendeciler, yani birisi kredi kartını her çektirdiğinde bankalara % 2,5 ila 4 ödemek zorunda olmadığımı mı söylüyorsunuz? Neden Bitcoin’i kabul etmiyorum o zaman”…

Mastercard ve Visa tam olarak pazar payını American Express’ten aldılar ve biraz daha az ücret aldılar. Bunun büyük bir fark yaratmadığını düşünürsünüz. ”

Draper Venture Network’te yaklaşık 600 portföy şirketine ve 600 şirkete sahip olan efsanevi yatırımcı, küresel bir görünüme sahip olduğunu ve hala büyük dinamik piyasalar, yeni teknolojiler ve harika insanlar aradığını söylüyor. Ancak girişimciler için peyzaj, çok yüksek bir güç yoğunluğuna doğru bir eğilim ile önemli ölçüde değişti.

İlgili yazı için bakınız: Yarılama Bitcoin ağını zayıflattı – İşte son veriler

“Fark ettiğimiz diğer bir şey, daha az, daha büyük kazananların olması. Oyuna girdiğimde herkes oldukça iyi bir iş çıkardı. Şimdi büyük kazananlardan bir ya da ikisinde daha fazla kaybeden ve daha fazla konsantrasyon olabilir. Ancak bu büyük kazananlar daha büyük bir dünyaya, daha büyük bir çevreye sahipler ve 1990’larda geri döndüklerinden çok daha büyükler. ”

Draper, geleceğe açılan bir penceresi olduğunu çünkü her gün sekiz ila dokuz girişimci ile buluşarak ona yeni fırsatlar ve fikirler hakkında bilgi verdiğini ifade ediyor ve şu cümleyi kuruyor:

“Bana verdiklerinin yarısını geri verebildiğimden emin değilim.”

Bir sonraki döngüde daha fazla şirketin iş dışına çıkmasıyla risk sermayesi dünyasında daha fazla konsolidasyon öngörüyor. Sonunda Draper, VC endüstrisini Uber’in taksi sürücülerine meydan okuduğu ve etkilediği gibi düzleştirmeyi, kolaylaştırmayı ve optimize etmeyi dönüştürücü bir teknolojiden beklemekte ve şöyle demekte:

“Daha iyi çalışabilecek başka modeller olacağını düşünüyorum.”

Kaynak

Etiketler: