1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin için 2 güzel haber birden

Bitcoin için 2 güzel haber birden

Bitcoin için 2 güzel haber birden
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı son günlerde dikkat çeken hareketlilik yaşıyor. BTC fiyatındaki bu canlanma eşliğinde bazı kuruluşlardan fiyata pozitif etki yapabilecek haberler geliyor. Bu haberlerin ne olduğuna bakalım.


Bitcoin için 2 güzel haber birden

Bitcoin ile ilgili ilk güzel haber Bitcoin alımları ile dikkat çeken bir şirketten. Öyle görünüyor ki bu şirket bir alanda ilke imza atıyor.

MicroStrategy, Bitcoin’i teminat göstererek çektiği krediyle daha fazla BTC alacak

Blockworks (@Blockworks_) Twitter üzerinden son dakika bir olayı duyurdu. Buna göre, ünlü girişimci Michael Saylor’un şirketi MicroStrategy, teminat olarak Bitcoin yatırarak 205 milyon dolarlık kredi çekti. İlginç olan kısmı ise bu krediyle de daha fazla BTC alacak. Tweette şöyle deniliyor:

“SON DAKİKA: Michael Saylor’un MicroStrategy şirketi 205 milyon dolarlık Bitcoin teminatlı kredi aldı ki daha fazla Bitcoin alsın.”

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Bu kredi için ise MacroStrategy’nin teminat hesabındaki Bitcoin’ler teminat olarak gösterildi. Krediyi ise Silvergate Bank verdi.

Popüler Twitter hesabı Bitcoin Archive (@BTC_Archive) da bu olaya dikkat çekiyor ve şöyle diyor:

“SON DAKİKA: MicroStrategy elindeki Bitcoin’ler üzerinden 205 milyon dolar borç alarak daha fazla Bitcoin alıyor.”

https://twitter.com/BTC_Archive/status/1508789689079189515?s=20&t=mQ1UkIhhkOSIMWkg-PtEWg

Bitcoin Archive hesabı bu olayın sürpriz olmadığını şaka yollu dile getiriyor. Çünkü MicroStrategy Bitcoin konferansı sırasında Saylor, Silvergate’ten övgüyle bahsediyordu. Şimdi ise Bitcoin alma konusunda böyle bir ortaklık yapmış görünüyorlar.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: İşte Bitcoin rallisinde boğaların ilk hedefi!

Bitcoin alan bir kripto kuruluşu: Terra

Diğer yandan Bitcoin Archive, başka bir olaya da dikkat çekiyor. Buna göre kripto para ve blockchain kuruluşu olan Terra, 133 milyon dolar değerinde 2,830 Bitcoin aldı. Daha önce yapılan açıklamada, bu Bitcoin’lerin projenin stabil coini UST için rezerv para olarak kullanılacağı açıklanmıştı.

Bu 2 haber şunu gösteriyor. Bitcoin artık büyük kuruluşlar tarafından teminat ve rezerv para olarak da kullanılıyor. Tıpkı ünlü bir ismi yıllar önce öngördüğü gibi.

Bakınız: 12 yıl önce yapılan bir Bitcoin öngörüsü daha doğru çıkıyor

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: