1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin, Ethereum ve Solana’daki yükselişin önemli sebebi

Bitcoin, Ethereum ve Solana’daki yükselişin önemli sebebi

Bitcoin, Ethereum ve Solana’daki yükselişin önemli sebebi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, Ethereum ve Solana fiyatında bugün sürpriz bir yükseliş var. Kripto para piyasasında yatırımcıların yüzünü güldüren bu gelişmelerin arkasında neler olduğuna bakalım.


Bitcoin, Ethereum ve Solana’daki bugünkü yükselişin önemli sebebi

Darbe alan kripto para piyasasında bugün yatırımcılar sonunda pozitif bir şey bulabildi. Çünkü Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) fiyatları her biri son 24 saatte yüzde 10’dan fazla yükseldi. Bu kripto paralar sırasıyla yüzde 10, yüzde 12.1 ve yüzde 12.4 oranında değer artışlarının keyfini çıkardı. Bu açıdan kripto yatırımcıları da dip seviyelerin artık oluşmuş olabileceğini düşünmeye başlıyor.

Bu yükselişin sebeplerinden biri Fed ile ilgili. Yaklaşan Fed toplantısından 50 baz puan faiz artışı geleceğine yönelik beklentiler düşmeye başladı. Bu, ABD Hazine getirilerinin son iki işlem seansında düşmesine neden oldu. Yatırımcılar için bir risk işareti. Kripto sektörü ile faiz oranlarında arasındaki son zamanlarda gözlemlenen bir korelasyon var. Bu aynı zamanda sektör için boğa katalizör görevi de görüyor.

İlgili – Ethereum, Cardano ve Solana karşılaştırması! Hangisi daha iyi?

FED kararı sonrası uzmanlardan dikkat çeken dolar v Bitcoin yorumları...

Bu gelişmeler Bitcoin için boğa bir gösterge. Bundan dolayı birçok yatırımcı da belirsizliğe rağmen ellerindeki coinleri portföylerinin bir parçası olarak tutmaya devam ettiler.

Ethereum yatırımcıları en ileriye dönük yatırımcılardan biri olarak dikkat çekiyor ve ağın Ethereum 2.0 güncellemesi ile ilgili yapılan gelişmelere odaklanıyor. Bu güncellemelerin yıl ortasında tamamlanması bekleniyor. Bu da ağın hız ve verimliğini önemli ölçüde artırabilir. Solana için birçok kişi “kripto sektörünün Visa’sı” ifadesini kullanıyor. Sebebi ise saniyede yapabildiği inanılmaz işlem sayısı ve hızı.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatında boğaların önündeki en kritik engel!

Son gelişmeler ve düşüşlerden sonra gelen bu yükseliş şunu gösteriyor. Yatırımcılarda hala riskli oynama iştahı mevcut. Bitcoin, Ethereum ve Solana TOP 10 coin arasında ve ekosistemin önemli yapı taşlarından. Bu coinler çoğu zaman diğer kripto paraları performans olarak geride bırakmaları ile biliniyorlar.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.