1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin kurumsal sermaye girişi ilk kez pozitif bölgede!

Bitcoin kurumsal sermaye girişi ilk kez pozitif bölgede!

Bitcoin kurumsal sermaye girişi ilk kez pozitif bölgede!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

 Avrupa’nın en büyük dijital varlık fonu yöneticisi CoinShares tarafından yayınlanan bir rapora göre, kurumsal yatırım dalgası geçtiğimiz hafta yönünü yeniden Bitcoin’e çevirdi. Ve Bitcoin kurumsal sermaye girişi 5 hafta sonra ilk kez pozitif bölgeye geçti.

Bitcoin kurumsal sermaye yönünü yeniden Bitcoin’e çevirdi!

 Avrupa’nın en büyük dijital varlık fonu yöneticisi CoinShares, kurumsal yatırım dalgasının yönünün geçtiğimiz hafta yeniden Bitcoin’e kaydığını açıkladı.

Buna göre, geçen haftadan bu yana BTC, kurumsal yatırım fonlarından yaklaşık 14 milyon dolar aldı. Ancak Ethereum tabanlı ürünler hala büyük çıkışlar görmeye devam ediyor.

Bitcoin kurumsal sermaye girişi ilk kez pozitif bölgede!

Bitcoin (BTC) 5 haftadan bu yana ilk kez pozitif kurumsal sermaye akışı gördü. Bu durum, dünyanın en popüler kripto para birimine yönelik kurumsal yatırımcı duyarlılığının yeniden arttığını gösteriyor.

5 haftadır devam eden fon çıkışlarından sonra, kurumsal yatırım yönünü nihayet Bitcoin’e çevirdi!

24 Ocak’ta yayınlanan haftalık Dijital Varlık Fon Akışları raporunda, kripto yatırım şirketi CoinShares, bazı kurumsal ürünler için fon girişlerine dair verileri ortaya koydu.

Dipten yapılan alımlarla birlikte, kurumsal yatırım fonlarına 14,4 milyon dolar akarken; beş hafta sonra ilk kez pozitif kurumsal sermaye girişi  oldu.

Bu fon girişlerinin büyük bir düşüş döneminde geldiğini bildiren araştırmacılar, yatırımcıların mevcut fiyat seviyelerinde, bunu bir satın alma fırsatı olarak gördüklerini sözlerine ekledi.

Ancak bu devasa fon girişlerine rağmen, CoinShares’in kendi BTC fonundan sermaye çıkışları devam etti. Ve 21Shares ve ProShares küçük kazançlar kaydetti. Girişlerin 13,8 milyon dolarlık büyük bir bölümü ise, haftalık bazda Bitcoin’e kaydı.

Bu arada Ethereum yatırım ürünlerine ayrılan fon oranı, bu ürünlere yönelik azalan talebin bir sonucu olarak kayda değer bir azalma gördü.

Bitcoin kurumsal sermaye girişi ilk kez pozitif bölgede!

Dahası 15.6 milyon dolarlık fon çıkışıyla, bu dönemde en büyük kaybeden Ethereum(ETH) oldu, ancak çok varlıklı fonlar dengeyi oluşturdu ve bu da toplam fon girişlerinin pozitif olmasını sağladı. 

Bu arada CoinShares, yedi haftalık ETH çıkışlarının toplam 245 milyon dolar olduğunu açıkladı.

Popüler kripto para analistlerinden Willy Woo, bu son verileri kurumsal fonların kripto piyasasına geri dönmeye başladığına dair önemli bir işaret olarak yorumladı.

Sonuç olarak; rapora konu olan fonların yönetimi altındaki toplam varlıkları (AUM), 2021 yılının ağustos ayının başından bu yana 51 milyar dolara gerileyecek en düşük seviyeyi gördü.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.