1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin düşecek diyenlere 600 milyon dolarlık ağır fatura!

Bitcoin düşecek diyenlere 600 milyon dolarlık ağır fatura!

Bitcoin düşecek diyenlere 600 milyon dolarlık ağır fatura!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, son bir yılın en etkileyici rallilerinden birine şahit oluyor. Son 24 saat içinde, çift haneli artışlar kaydederek, son iki ayın en yüksek seviyesi olarak, 21.000 doların üzerine çıktı. Bu da Bitcoin düşecek diyenlerin ağır kayıplar yaşaması ile sonuçlandı.

Bitcoin düşecek diyenler için kanlı gün!

Bitcoin, yaklaşık son bir yılın en etkileyici rallilerinden birine şahit oluyor. Son 24 saat içinde, %10’u aşan artışlar elde etti. Ve böylece son iki ayın en yüksek seviyesine, 21.000 doların üzerine çıktı.

Alternatif kripto paraların çoğu da aynı şeyi yaptı. Piyasadaki bu yükselişler, çoğunluğu short pozisyonlar olmak üzere, 24 saatlik zaman diliminde 650 milyon doların üzerinde tasfiye ile sonuçlandı.

Toplam 650 milyon doların yaklaşık 600 milyon doları ise kısa, yani short pozisyonlardı.

İlginizi çekebilir:

Bitcoin yükseliyor!

 

Bitcoin düşecek diyenlere 600 milyon dolarlık ağır fatura!

 

Bitcoin 1 Ocak’ta 16.500 dolar civarındaydı. Sakin geçen ilk birkaç günün ardından yavaş ama istikrarlı bir şekilde yükselmeye başladı. Ve bu haftanın başlarında 17.000 doların üzerine çıktı.

Ancak sonraki günler, nispeten sakin geçse de bu sadece bir başlangıçtı. Ve nihayet dün gece geç saatlerde, en büyük dijital varlığın fiyatı, 20.000 dolara ulaştı.

Tırmanmaya devam etti ve kasım ayının başında FTX çöküşünün ortaya çıkmasından bu yana ilk kez 21.240 dolara (Bitstamp’ta) sıçradı.

İlgili: Bitcoin fiyatı 21.000 doların kapısında: Güncel BTC teknik analizi

 

bitcoin düşecek Bitcoin düşecek diyenlere 600 milyon dolarlık ağır fatura!

 

Son 24 saat içinde birçok altcoin daha da yükseldi. Örneğin; Solana, %40’lık devasa bir ralli ile başı çekti. Ve 23 doların üzerine çıkarak, son birkaç ayın zirvesine ulaştı.

Ve yine kripto piyasasında birçok altcoin çift haneli kazançlar elde etti. Polkadot (%20), Shiba Inu (%14), Ethereum (%10,5), Cardano (%11), Dogecoin (%11), Polygon (%10) ve OKB (%10) bunlardan sadece birkaçıydı.

Bu ralli, CoinMarketCap‘te aylar sonra ilk kez toplam kripto piyasası değerinin 1 trilyon dolara yaklaşmasıyla sonuçlandı.

CoinGlass‘a göre, bu etkileyici rallinin acısını en çok hissedenler short pozisyon açan traderler oldu. Son 24 saat içinde tasfiye edilen pozisyonların toplam değeri 650 milyon dolardı, ancak 590 milyon doları short pozisyonlara aitti.

Aynı zaman diliminde 110.000’den fazla trader kayıp yaşadı. Ve likide olan en büyük pozisyon, 6,5 milyon doları aşan değerle Huobi’de gerçekleşti.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler:

Total
0