1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Dogecoin ve Shiba Inu: Birinin yatırımcısı kazandı, diğerininki zararda

Dogecoin ve Shiba Inu: Birinin yatırımcısı kazandı, diğerininki zararda

Dogecoin ve Shiba Inu: Birinin yatırımcısı kazandı, diğerininki zararda
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dogecoin ve Shiba Inu, kripto para sektörünün iki popüler meme coini. Ancak birinin yatırımcısının çoğu kazanırken, diğerinin zararda. Hem de son yükselişlere rağmen. DOGE ve SHIB ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Dogecoin ve Shiba Inu: Hangisinin yatırımcısı kazançlı, hangisininki zararda?

Bir meme coin olan Dogecoin (DOGE) yatırımcısının çoğu şu an kazançlı pozisyonda. Ancak rakip meme token Shiba Inu (SHIB) sahiplerinin çoğu kırmızı bölgede. Hem de piyasanın bugünlerde ralli yapmasına rağmen.

Blockchain analiz şirketi IntoTheBlock’un sağladığı verilere göre, DOGE alanların yüzde 59’u şu an kazançlı. Sadece yüzde 35 zararda görünüyor. Diğer yandan SHIB yatırımcılarının yüzde 56’su zararda. Sadece yüzde 25’i yatırım yaptıkları değerin üzerinde.

Tabii her iki token de bu hafta kripto para piyasasının yaşadığı rallilerden dolayı bir miktar yükseliş yaşıyor.

İlgili – Türk kripto piyasasında yükselen 3 altcoin: AVAX…

DOGE fiyatı son bir haftada yüzde 12 yükseldi. Dogecoin şu an 0,0799 dolardan işlem görüyor.

SHIB ise yüzde 17 oranında değer kazandı geçtiğimiz bir hafta zarfında. SHIB fiyatı ise şu an 0,00000941 dolardan işlem görüyor.

Dogecoin

Her iki kripto para da son günlerde dikkat çeken hareketlilik yaşıyor.

Bu arada Aralık 2022 verilerine göre, lider kripto ödemeleri sağlayıcısı BitPay’de en çok kullanılan kripto paralar arasında DOGE dördüncü sırada. Buradaki işlemlerin yüzde 9,8’i Dogecoin üzerinden gerçekleşiyor. Listede ödemeler için DOGE’dan daha fazla kullanılan kripto paralar ise sırasıyla şöyle: Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC) ve Ethereum (ETH).

İlgili – Ethereum fiyatı 1.400 dolardan nereye gider? Güncel ETH teknik analizi

Öte yandan SHIB ise yakın zamanda lüks ürünler şirketi Bugatti Group ile bir iş birliği yaptığını duyurdu. Bu ortaklık ile ise Shiboshis ismi verilen non-fungible tokenler (NFT) basılacak. Bu NFT’ler ise Shiba Inu eko sistemine özgü olacak. Shiba Inu ve Bugatti Group, söz konusu NFT’leri 14 Ocak’ta basacak.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: