BTC : 81752 ₺ ETH : 1.775 ₺ XRP : 44.56 ₺ LTC : 7.632 ₺ USDT : 345.9 ₺ XLM : 0.2333 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin dinamikleri 2020’de yeni bir rekora işaret ediyor!

Bitcoin dinamikleri 2020’de yeni bir rekora işaret ediyor!

Bitcoin dinamikleri 2020’de yeni bir rekora işaret ediyor!
0

Bitcoin dinamikleri alttan alttan işaretler vermeye başladı. Bu işaretler bize hangi seviyeyi gösteriyor? 2020 için nasıl bir beklentimiz olmalı?


Bitcoin dinamikleri nasıl bir  işaret veriyor?

Kripto sektörünün analistlerinden Tradeblock, Bitcoin’in teknik olarak gücünün şu an için belli olmasa da, çok yüksek seviyelerde olduğunu söylüyor. Analist bu fikrini elde ettiği yeni verilere dayandırarak sunuyor. Analist’e göre Bitcoin’in bu gücünün dayandığı üç temel nokta -işlem hacmi (dolar olarak), işlem  sayısı ve hash oranı. Bu üç metrik Bitcoin’in 2020’ye çok büyük bir adımla gireceğini ortaya koyuyor.

İşlem Hacmi

Analistimiz 2019 yılında Amerikan dolarına taşınma işleminin -hiç olmadığı kadar yüksek miktarda olduğunu söylüyor. Bu değer kazanımını sağlayan olayların başında Bitfinex’de tek bir trader’ın 20,000 Bitcoin’i taşıması var. Bundan sonra Temmuz sonlarında bir günde 500 milyar doların üstünde taşınma ile inanılmaz bir sıçrayış yapmış oldu Bitcoin.

Bu şekilde artan Bitcoin vasıtasıyla dolar taşıma işlemi Bitcoin’in gücünü ve hakimiyetini açıkca ortaya koyuyor. Bir yandan da Amerika’nın düzenleyici unsurları ve bankaların nasıl kendi dijital paralarını çıkarma konusuna giriştiklerini de gösteriyor bu gelişmeler.

koinmedya_brave

Bitcoin dinamikleri 2020 Bitcoin dinamikleri 2020'de yeni bir rekora işaret ediyor!

İşlem sayısı

TradeBlock elde ettiği verilerle Bitcoin ağının 2019 yılında daha fazla işlem gerçekleştirdiğini ortaya koyuyor. Paylaşılan tabloya göre Mayıs 2019’da en yoğun işlem ayına şahit olduk, neredeyse 21 milyar dolarlık işlem gerçekleştirildi. Bu sayı Aralık 2017’de gerçekleşenden daha fazla. O yıl 11 milyar dolardı gerçekleşen işlem sayısı. Bu demektir ki, bu yıl yaşanan aşağı yukarı iniş  çıkışlara rağmen, Bitcoin milyonlarca insan tarafından kullanılıyor ve kullanım sayısı gittikçe artıyor.Bitcoin dinamikleri 2020 Bitcoin dinamikleri 2020'de yeni bir rekora işaret ediyor!

Hash oranı

Son olarak TradeBlock Bitcoin hash oranından söz ediyor. Bitcoin fiyatındaki inişlere ve madenci karlılığının azalmasına rağmen, hash oranı yeni zirvelere doğru gidiyor.

Has oranı, işlemleri yerine getiren bilgi işlem gücünün miktarını ortaya koyan bir gösterge. Önde gelen Bitcoin kuantitatif analist PlanB’ye göre madenci kapitülasyonu gerçekleşmedi. Hash oranı geçen yıl olduğundan % 100’den daha  fazla.

PlanB güçlü hash oranının madencilerin iyimser olduğunun bir göstergesi olduğunu söylüyor. Bu şekilde sağlam dinamikleri diğer altcoinlerde görmemiz pek mümkün değil. Anlaşılan lider Bitcoin alttan alttan yeni bir ralliye hazırlanıyor galiba.

Bitcoin dinamikleri 2020 Bitcoin dinamikleri 2020'de yeni bir rekora işaret ediyor!

Kaynak

Etiketler: