BTC : 60800 ₺ ETH : 1385 ₺ XRP : 1.333 ₺ LTC : 291.9 ₺ USDT : 6.855 ₺ XLM : 0.4472 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Bitcoin Cash ve Bitcoin SV halving etkisi ile pump yapıyor

Bitcoin Cash ve Bitcoin SV halving etkisi ile pump yapıyor

Bitcoin Cash ve Bitcoin SV halving etkisi ile pump yapıyor
0
huobi_koinmedya

Kripto paralarda Nisan ve Mayıs aylarında üst üste ödül yarılaması var. Bugün Bitcoin Cash yarılaması gerçekleşiyor. Perşembe günü Bitcoin SV halving ’i gerçekleşecek. Önümüzdeki ay sıra Bitcoin’de.


Bitcoin Cash ve Bitcoin SV halving etkisi ile pump yapıyor

Bugün top 50’de en yüksek prim artışı yaşayan kripto paralar; Bitcoin Cash ve Bitcoin SV. Bu iki kripto paradaki değer artışı ödül yarılamasından kaynaklanıyor. Bitcoin Cash madencilere dağıttığı BCH ödüllerini bugün yarı yarıya azaltıyor. Takvime göre yarın Bitcoin SV halving de gerçekleşecek.

Bitcoin SV halving Halving sayesinde iki kripto paranın da piyasaya arzı yarı yarıya azalacak. Piyasa arzı azalan paraların enflasyon oranlarında da düşüş bekleniyor. Bitcoin Cash madencilerine dağıtılan ödül sayısı, Bitcoin’de olduğu gibi 12.5’den 6.25’e düşürülecek. Bu sayede enflasyon oranların da %3.64’den %1.8’e gerilemesi bekleniyor.

Aşağıdaki grafikte Bitcoin SV fiyatlarındaki günlük değişimi görüyoruz.

koinmedya_brave

bitcoin sv halving Bitcoin Cash ve Bitcoin SV halving etkisi ile pump yapıyor

BSV fiyatları 12 Mart’taki krizde 192 dolar seviyesinden 80 doların altına kadar geriledi. Üst üste yaşanan fiyat artışı sayesinde Bitcoin SV, 12 Mart’taki kayıplarını fazlası ile telafi etti.

Lütfen Bkz: Merkez bankaları Ripple ve Ethereum desteği ile kripto para çıkarabilir mi?

Benzer performansı Bitcoin Cash’de de görmek mümkün. Aşağıdaki grafikte BCH fiyatlarındaki günlük değişimi görüyoruz.

koinmedya_brave

bitcoin sv halving Bitcoin Cash ve Bitcoin SV halving etkisi ile pump yapıyor

12 Mart’taki türbülansta BCH fiyatları yüzde 50’den fazla değer kaybederek 270 dolar bandından 130 dolar bandına kadar geriledi. BCH da neredeyse 12 Mart’taki kayıplarını telafi etti.

Bitcoin Cash ve Bitcoin SV’deki fiyat hareketliliğini Bitcoin yatırımcıları, ilgi ile takip ediyor. Halving’in öncesi ve sonrası BCH ve BSV’deki fiyat hareketliliğinin benzerini Bitcoin de 13 Mayıs 2020’de gösterebilir. 13 Mayıs’ta yarılama sırası Bitcoin’e geliyor.

Lütfen Bkz: Boğa piyasası için Bitcoin fiyatlarının 8 bini bulması gerekiyor

Kaynak