1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Hackerlardan BCHA’ya hoşgeldin ziyareti!

Hackerlardan BCHA’ya hoşgeldin ziyareti!

Hackerlardan BCHA’ya hoşgeldin ziyareti!
0
koinmedya_telegram

Bitcoin Cash BCH ekosisteminde yeni bir hardfork gündemi meşgul ediyor. Bitcon Cash hard forku BCHA saldırı altında.


Bitcoin Cash saldırı altında

Bitcoin Cash yakın zamanda bir hard fork uygulamasına maruz kaldı ve BCHA zinciri ortaya çıktı.

BCHA zinciri ismi belirlenemeyen bir bilgisayar korsanı madenci tarafından saldırı altında.

voluntarism. dev ismini kullanan, saldırgan, Coinbase‘i kuralını değiştirerek, madencilerin IFP adresine ödüllerinin %8 yerine %100‘ünü göndermelerini sağlamaya çalıştı.

voluntarism. dev Twitter üzerinden yaptığı açıklamada,

“daisyturkiye”

Harcamalarımız, ABC’nin çaldığı BCH miktarı yanında sönük kalıyor. Biz grup olarak, eski madenci muhafız ve balinalarız. Bunu yıllarca sürdürebiliriz. Bir dahaki sefer fork yaptığınıza: kendi genesis bloğunuzu ve kendi gücünüzü kullanın, kendi topluluğunuzu oluşturun. BCH koruma altındadır.

“daisyturkiye”

Şaşırtıcı bir şekilde, haberlerin BCHA fiyatı üzerine pek de bir etkisi olmadı. Özellikle hard forktan sonra BCHA’ı destekleyen Coinex borsasında fiyat ciddi şekilde oynamadı.

Bununla birlikte bu şekilde birden falza harcama sorunu olan coinlerin borsaların listelerinden çıkarılması gerekir. Bazı twitter kullanıcıların borsaları ABC’yi liste dışı bırakmaları konusunda uyardıkları gözlendi.

İlgili: Bitcoin Cash fiyat tahmini: BCH 2020-2025 fiyat beklentisi

Kaynak

Tarihi gün öncesi Bitcoin Cash’e dikkat

Bitcoin BTC kazandıkça altcoin yatırımcıları tedirgin olmaya devam ediyor. Bitcoin Cash tüm zamanların en düşük fiyatından işlem görüyor.

10 Kasım itibariyle BCH/BTC paritesi tarihin en düşük seviyesinde.

Yazının yazıldığında BCH/BTC paritesi, 0.01680 ile daha önce Aralık 2018’de gerçekleşen 0.0245 BTC’lik en düşük fiyatı geride bırakmış oldu.

Bitcoin hardforku bu yıl yatırımcılarından beklenen ilgiyi görmedi. Bitcoin Cash ağı üzerinde 15 Kasım’da yapılması planlanan yeni hardfork duyurusu dahi BCH’nin fiyatını yukarı çekmeyi başaramadı.

Bitcoin cash Hackerlardan BCHA'ya hoşgeldin ziyareti!
Tradingview

Bitcoin Cash fiyatı USD bazında son üç ayı 230-280 bandında geçirdi. Ancak aynı dönemde Bitcoin üçte bir oranında artış gösterdi.

CasaHODL kurucu ortağı Jameson Lopp, hardforkun duyurulmasından sonra Twitter’da şunları yazmıştı:

Umarım, bu seçim draması, planlanan shitcoin dramasından önce netleşir. Bir sonraki Bitcoin Cash parçasına kadar 10 gün!

İlgili: Bitcoin Cash nedir? BCH nedir? BCH coin nasıl alınır?

Kaynak

Bitcoin Cash Gündem: Ufukta yeni bir hardfork var!

Öncelikle Bitcoin Cash’in kötü bir üne sahip olan hardfork geçmişini hatırlayalım. Kasım 2020’de Bitcoin Cash blockchain’inde çok tartışmalı bir hardfork yaşandı. Bu hardfork’un ardından Bitcoin Cash iki ayrı kripto paraya ayrıldı: Bitcoin ABC (Bitcoin Cash) ve Bitcoin SV. Bu hardfork birçok kripto para yatırımcısını mağdur etti. Bu gelişme kripto para piyasalarına yönelik negatif bir dışsallığın oluşmasına neden oldu.

Bitcoin Cash’in Kasım 2019 hardfork’unun ardından kripto para piyasalarında “Kripto para kışı” dönemine girildi. Bitcoin fiyatları 6,000 doların üstünden 3,200 dolara kadar geriledi.

Şimdi yine Bitcoin Cash ekosistemi yeni bir hardfork’u tartışıyor. Bu hardfork’tan da yeni bir kripto para çıkma ihtimali, Bitcoin Cash yatırımcılarını tedirgin ediyor. Bazı BCH yatırımcıları bu riski göze alamayıp Bitcoin Cash’lerini bozdurarak piyasadan çıktığı iddia ediliyor. Eğer satış baskısı devam ederse Bitcoin Cash fiyatlarında ciddi bir düzeltme yaşanabilir.

Son dönemde Bitcoin Cash madenciliğinin zorlaşması algoritmada değişikliği zorluyor. Bitcoin Cash yazılımcıları madencilik faaliyetlerinin kolaylaştırılması ve BCH blockchain’inin hızlanması için yeni bir hardfork’un gerekliliğini tartışıyor. Algoritmadaki güncellemenin ise blockchain’i ikiye bölerek yeni bir blockchaini ve kripto parayı oluşturma riski var. Bu konuda hardfork’un kapsamı netleşene kadar Bitcoin Cash yumuşak zeminde hareket etmeye devam edecektir.

Bitcoin Cash fiyatlarında yazının kaleme alındığı saatte %6’ya yakın değer kaybı yaşanıyor. BCH 302 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Cash 20 Aralık 2017’de 4,355 doları görerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Aşağıdaki grafikte BCH fiyatlarında 2020 yılından beri yaşanan değişimi görüyoruz.

İlgili: Bitcoin Cash teknik analiz, yorum, grafik ve beklentiler

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.