1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Hintliler Bitcoin hakkında ne düşünüyor? İşte son anket sonuçları

Hintliler Bitcoin hakkında ne düşünüyor? İşte son anket sonuçları

Hintliler Bitcoin hakkında ne düşünüyor? İşte son anket sonuçları
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Hisdistan’ın önemli kripto para ve Bitcoin yatırımcıları Bitcoin borsalarına ulaşmada, son dönemde yapılan liberal hamlelere rağmen, hala zorlanıyorlar.

Hindistan Bitcoin pazarı büyüyor

Hindistan’ın CoinDCX borsasının yaptığı kapsamlı bir anket, yerel yatırımcının kripto paraya ulaşmada zorluk çektiklerini gösteriyor.

Bu durumun, Hindistan hükumetinin 2020 yılı başında kripto para hizmetleri sağlamın yasak dışına çıkarılmasına rağmen olması da oldukça ilginç.

OKEx’e bağlı borsanın bulgularına göre, 40 yaşın altındaki katılımcıların % 56‘sı piyasalara “girmenin kolay bir yolu” olmadığını düşünüyor. Bu duygu, yılda 500.000 Hint Rupisinden (6.700 $) daha az kazanan katılımcıların % 60’ı tarafından da paylaşılıyor.

İlgili: Bitcoin (BTC) nasıl alınır?

Hindistan nüfusunun büyük bölümü, kripto sektörüne girmenin önündeki en büyük engel olarak “yasal ve düzenleyici netlik” eksikliğinden bahsediyor. Bu görüşe, 40 yaş ve üstü katılımcıların % 22’si, lisans öğrencilerinin % 32’si ve emlak yatırımcılarının% 23’ü de katılıyor.

Yaşları 20 ile 30 arasında değişen üniversite mezunu katılımcılar, kripto ile ilgili “bilgi ve eğitim” sorununu en büyük engel olarak görüyor.

CoinDCX, 3.512’si kendi müşterisi olmak üzere, 11.300’den fazla katılımcıya dijital anket uyguladı.

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan topluluklar

Hindistan

Bankacılık sektöründe çalışanların % 12’si kripto varlıklarına sahip olduklarını belirtirken,% 22’si kripto para birimlerinin güçlü bir alternatif yatırım olduğu ve bunun ülkede bir büyüme sektörü olabileceği düşüncelerine katılıyor.

Kripto yatırımcılarının yaklaşık üçte ikisi maaşlı iken,% 12’si serbest meslek sahibi ve sadece% 8’i öğrenci. Öğrenciler, ellerinde daha düşük miktarlarda kripto para tutuyor ancak Hindistan genelinde kripto para sahiplerinin % 87’si en azından üniversite mezunu durumunda.

Anketa katılanlar arasında, oran düşük olsa da, kripto paraların tamamen ortadan kaldırılması gerektiğini düşünenler de var. Ayrıca, emeklilerin %5’i işsiz ve ev hanımlarının çoğunluğunun kripto para için “sıfır fayda” terimini seçtiği görüldü. Bu oran üniversite mezunları arasında %1.

Hindistan Hintliler Bitcoin hakkında ne düşünüyor? İşte son anket sonuçları

Bu yılın Mayıs ayında, Hindistan Yüksek Mahkemesi, Hindistan Merkez Bankası tarafından Temmuz 2018’de bankalara getirilen, kripto varlık borsalarına finansal hizmet sağlama yasağını kaldırdı.

Pek çok kripto borsası, bankaların kendileriyle çalışma konusunda isteksiz olduklarından şikayet etmeye devam etmesine rağmen, Hindistan’ın sanal para sektörü ilk çeyrekten bu yana önemli ölçüde genişledi.

Hindistan, peer-to-peer Bitcoin ticareti için büyük bir pazar. Yerel borsa Zebpay, bazı tokenler için bir pazar başlatma planlarını açıkladı ve Binance, merkezisiz finans projeleri için yerel bir hızlandırıcı başlattı.

İlgili: Bitcoin Teknik Analizi: BTC Sert Düştü

Kaynak

Etiketler: