1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Google Ethereum aramalarında ilginç sonuç

Google Ethereum aramalarında ilginç sonuç

Google Ethereum aramalarında ilginç sonuç
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Arama motoru Google’da yapılan “Ethereum” arama terimleri yeni bir zirve yaşıyor. Ethereum ile ilgili aramalara Şubat 2018’den sonraki en yüksek seviyesinde. Öyle görünüyor ki kripto para ETH’ye olan ilgi gittikçe yükseliyor.


Google Ethereum aramalarında ilginç sonuç

Kripto para medyasından “The Block” Ethereum’un arama hacmi ile ilgili verileri takip ederek güncel verileri bir haberinde paylaştı. Site, Google’daki arama hacmini ölçerken 0 ile 100 arasında bir ölçüm kullanıyor. 100 söz konusu dönem için en yüksek değer anlamına geliyor. 10 Aralık 2017’de Ethereum aramaları 100’e ulaşmıştı. 2018’in başlarında da arama hacmi seviyeleri hala yüksekti ve sık sık 40 ve 50’yi geçiyordu.

Bu hafta ise söz konusu veriler, 33 seviyesini geçti. Bu, 4 Şubat 2018’den bu yana görülen en yüksek Ethereum arama hacmi. Söz konusu tarihte ise 45 seviyesine ulaşmıştı.

Peki, bu ETH’ye ilginin artması ve Google’daki aramaların yükselmesinin arkasındaki faktörler neler? Bu aramalardaki yükseliş, Ethereum 2.0’ın çok aşamalı geçişlerinin ilk aşamasının başlamasına yaklaşıldığı bir döneme denk geliyor. ETH 2’nin başlamasına az kaldı ve depozit sözleşme adresi sayısı da yeterli seviyeye ulaştı. Bu durumda “beacon chain” de bu hafta başlatılabilir.

Ethereum fiyatı da önemli ölçüde yükselişler gördü. Bu hafta 600 dolara kadar çıktı.

Ethereum kripto para dünyasının en büyük ikinci projesi. Yani bu kriptonun bu kadar ilgi görmesine şaşmamalı. Zaten Ethereum 2.0 ile ETH artık staking modeline de geçiş yapıyor ki daha fazla kullanıcı bu geçişe ve stakinge ilgi gösteriyor.

İlgili – Ethereum 2.0 rehberi: Ethereum 2.0 hakkında sıkça sorulan sorular

Ethereum aynı zamanda altcoinlerin de lideri. Altcoin fiyatları yükselişe geçtiği zaman çoğu zaman ETH’nin burada liderlik yaptığını görmüştük. Sonuç olarak bu ilgi artışı, yaklaşan Ethereum 2.0 ve diğer gelişmeler, ETH ile ilgili Google aramalarını da artırdı.

Kaynak