BTC : 63487 ₺ ETH : 1650 ₺ XRP : 1.375 ₺ LTC : 302.1 ₺ USDT : 6.865 ₺ XLM : 0.6264 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin borsası QuadrigaCX yüzünden $420.000 tüm birikimini kaybetti

Bitcoin borsası QuadrigaCX yüzünden $420.000 tüm birikimini kaybetti

Bitcoin borsası QuadrigaCX yüzünden $420.000 tüm birikimini kaybetti
0
huobi_koinmedya

Kaliforniya’da çalışan bir mühendis, Bitcoin borsası QuadrigaCX yüzünden tüm hayatı boyunca biriktirdiği 420.000 dolarlık tüm birikimini kaybetti.


Bitcoin borsası QuadrigaCX yüzünden iflas etti

30 yaşındaki Tong Zou, Bloomberg ile gerçekleştirmiş olduğu röportajda 2018 Ekim ayında QuadrigaCX borsasında hesap açtığını ifade etti. O sıralar planı ABD’den Kanada’ya taşınmaktı. Zou, kripto borsasını paralarını havale etmek için kullanıyordu. Bu yüzden, ABD’de Bitcoin alıp QuadrigaCX borsasına gönderip fiat paraya çeviriyordu.

Bakınız: Bitcoin borsası QuadrigaCX’a kayıp 134 milyon doları bulması için 30 gün süre verildi

koinmedya_brave

Zou, ‘Ticaret maksatlı bu borsayı kullanmıyordum. Ben sadece birikimlerimi Kanada bankasındaki hesabıma aktarıyordum’ diye konuştu.

$190 milyon kayıp

QuadrigaCX CEO’sunun Hindistanda öldüğü haberi basında çıkınca, borsa iflas başvurusunda bulundu. Zhou ve diğer 115,000 borsa müşterisinin bakiyelerini çekme işlemleri çıkmaza girdi. Kripto borsasından yapılan duyuruya göre,  $190 milyon değerindeki kripto paraya ulaşılamadığını duyuruldu.

Bakınız: QuadrigaCX’da şüpheli hareketler; CEO ölmeden önce 1 milyon dolarlık şüpheli transfer

Gerald Cotton, QuadrigaCX borsasının soğuk cüzdanlarına ulaşabilen tek kişiolduğu bildirildi. Ölümünden sonra, borsa hizmetlerini sürdüremeyeceğini karar verdi ve yerel mahkemeye ‘iflas başvurusu’ talebinde bulundu.

koinmedya_brave

Bakınız: Kripto para tarihinde ilginç vaka: QuadrigaCX CEO’su öldü, 190 milyon dolar kayboldu

Fakat, Zou gibi müşteriler için kabus yeni başlıyor. Bloomberg’e anlattığına göre, Vancouver’e taındığını söyledi. Fakat, tüm birikimleri QuadrigaCX borsasında kaybolduğu için düzgün bir apartman dairesini karşılayamadığını söyledi.Yeni bir iş baktığını aksi durumda evsiz kalabileceğini belirtti.

 

Etiketler: