BTC : 65194 ₺ ETH : 1621 ₺ XRP : 1.431 ₺ LTC : 319.9 ₺ USDT : 6.798 ₺ XLM : 0.5094 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Bitcoin balinaları ne zaman biriktirmeye başlıyor

Bitcoin balinaları ne zaman biriktirmeye başlıyor

Bitcoin balinaları ne zaman biriktirmeye başlıyor
0
huobi_koinmedya

Bitcoin balinaları birikim yaptıkları zaman kısa dönemli trenden ziyade uzun dönemli trende göre hareket etmektedirler. Bu nedenle bazen Bitcoin perakendecileri Bitcoin’lerini elden çıkarırken balinalar birikim yapıyor.


Bitcoin balinaları ne zaman alıyor

Fidelity tarafından yapılan bir anket sonuçlarına göre kurumsal yatırımcıların yüzde 22’si farklı oranlarda kripto para piyasaları ile irtibatı oldu. Anket sonuçlarına göre kurumsal yatırımcıların yüzde 40’ı gelecek 5 yıl içerisinde Bitcoin satın almayı planlıyor.

Bitcoin balinaları, ki bunlara bazıları kurumsal yatırımcılar da demektedir, Bitcoin yatırımlarında perakende alıcılardan farklı hareket etmektedir. Genelde perakende alıcılar alım ve satım aktivitelerini durdurduklarında balinalar, alım veya satım işleminde bulunuyor. Bu nedenle genelde Bitcoin balinalarının piyasa yapıcı konumları vardır. Yani Bitcoin fiyatlarında trend değişimine neden olabilirler.

 Lütfen Bkz: Kim bu Bitcoin balinaları ve fiyatları nasıl etkiliyor?

koinmedya_brave

Bitcoin, 2018 yılının Kasım ayında fiyatları yüzde 35 civarında düşmüştü. Bu dönemde Kobre&Kim firmasından görevli Chervinsky, kurumsalların Bitcoin satın aldıklarını duyurmuştu. Bu dönemde perakende alıcılar ise Bitcoin’lerini elden çıkarıyordu. Chervinsky, büyük alıcıların kısa dönemli trende göre değil de uzun vadeli trende göre hareket ettiklerini belirtti.

Bitcoin balinalarının davranışları için James Richman, Bill Miller ve Michael Novogratz’ın yatırım davranışları izlemeye değer. Bu isimlerin yatırım davranışları gelecekteki boğa koşusu hakkında önemli fikirler verebilir.

Grayscale yatırımın ABD’li Bitcoin yatırımcıları üzerinde gerçekleştirdikleri anket sonuçları da önemli veriler sunuyor. Ankete katılan ABD’li yatırımcıların yüzde 36’sı Bitcoin’e yatırım yapmayı planlıyor. Bu oran yaklaşık 20 milyon yatırımcıya denk geliyor. Grayscale’in perakendeci yatırımcılar üzerinde gerçekleştirdiği anket de gelecek dönemde Bitcoin için pozitif bir algı yansıtıyor.

Lütfen Bkz: Bir balina 50 bin adet Bitcoin ile tüm piyasanın içine edebilir

koinmedya_brave

Kaynak

Etiketler: