Bitcoin alıp-satanların bilmesi gerekenler, temel ayrıntılar!

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin alıp-satanların bilmesi gerekenler, temel ayrıntılar!

Bitcoin ve blockchain, ismine blockchain denilen ve datanın birbiri ardında sıralanmış zincir bloklar içerisinde tutulduğu bir yapıdır. Bu veri blokları herkese açıktır. Bunun anlamı, bir işlemin isteyen herkes tarafından başından sonuna kadar takip edilebilmesidir.

Bitcoin traderları için en iyi metotlar

Bitcoin satın almanın pek çok farklı nedeni ve metottu olabilir. Uluslararası para transferi yapmak ya da kişisel nedenlerle Bitcoin satın alabilirsiniz. Bitcoin  https://bitcoins-era.nl/ gibi uluslarası platformlardan satın alınabilir. Başka farklı yolları da vardır.

1. Banka transferi

Banka transferlerinde para bankanıza kolayca yatırılabilir. Ancak bir süre bankanız parayı alıkoyacaktır. Banka para transferinin en hızlı yollarından biri de bankanın mobil uygulamasını kullanmaktır.

2. Kredi kartı

Kredi kartı ile yapılan ödemeler, ücrete ve daha düşük döviz kur çevirilerine tabidir. Kredi kartı ile Bitcoin satın almak göreceli olarak daha kolaydır. Kredi kartı ile ancak belirli bir limite kadar Bitcoin satın alabilirsiniz. Yüksek işlem ücreti nedeniyle tavsiye edilmez.

3. Nakit

Kullanıcıların BTC alım satım ilanları verdiği platformlar var. Kullanıcılar doğrudan satıcı ile iletişime geçmek durumunda. Bu aracı kurumlara üyelik bedava olsa da kimlik doğrulama işlemleri için yüksek ücret ödenir.

4. Nakit ve Kağıt Cüzdan Mevduatları

Bu yöntem de kredi kartı gibi yüksek işlem ücretine tabidir. Bankanıza Bitcoin alım talimatı vermek gibidir.

5. Kripto Para Borsaları

Kripto para borsaları, diğer alternatiflere göre daha hızlı ve güvenlidir. Bordalarda Bitcoini fiat paralara ya da farklı kripto paralara çevrilebilir. Bu yöntem aslında en pahalı yöntemlerden biridir. Borsalar her işlemden %5’e kadar ücret keserler. Dünya genelinde pek çok borsaya bankalardan doğrudan para transferi yapabilirsiniz. Bu tür borsalar ayrıca denetlenir ve cüzdan hizmeti de sunarlar.

6. PayPal

PayPal, kolay ve hızlı Bitcoin alışverişi sağlar. Ancak yüksek ücreti nedeniyle firmalar PayPal ödemelerini kabul etmiyorlar. PayPal her işlemden %10′ a varan kesinti yapabiliyor. Ancak PayPal’ın alıcı ve satıcı arasında oldukça güvenli bir iletişim sağladığı açık.


Sonuç

Sadece 21 milyon Bitcoin olacak olması, fiyatın zaman içerisinde yükseleceği ve devletlerin farklı yöntemlerle devoliye edemeyeceği anlamına gelir. Bitcoin’de her bir işlem kayıt altındadır. Takip edilebilir. Bitcoin’in kripto yapısı sayesinde kullanıcılar BTC’lerini güvenli bir şekilde saklayıp muhafaza edebilir.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin alıp-satanların bilmesi gerekenler, temel ayrıntılar!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.