Loading...
btc
BTC
0.71%
Bitcoin
67.134,01 USDT
eth
ETH
0.43%
Ethereum
3.518,87 USDT
bch
BCH
1.39%
Bitcoin Cash
396,74 USDT
xrp
XRP
4.13%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
0%
Litecoin
73,40 USDT
bnb
BNB
0.17%
Binance Coin
594,40 USDT
sol
SOL
2.9%
Solana
174,03 USDT
avax
AVAX
3.08%
Avalanche
29,03 USDT
ada
ADA
-0.26%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
-0.04%
Poladot
6,34 USDT
doge
DOGE
7.06%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
2.06%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Coin Haberleri
  3. ABD’deki düzenlemeler hangi altcoinleri etkiliyor?

ABD’deki düzenlemeler hangi altcoinleri etkiliyor?

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Into The Cryptoverse’in (ITC) Kurucusu ve CEO’su olan kripto analisti Dr. Benjamin Cowen, son zamanlarda, ABD’de kripto üzerinde beklenen düzenleyici baskıyla ilgili endişelerini dile getirdi. Ayrıntılar haberimizde.

Altcoinler regulasyondan negatif mi etkilenecek?

Cowen’in yorumları 16 Eylül’de YouTube’un “Digital Asset News” dizisine verdiği röportajda yapıldı. The Daily Hodl tarafından yayınlanan bir rapora göre, Cowen şunları söyledi:

Bence altcoinlerin çok düşmesi gerekiyor. Sadece ABD doları açısından değil, aynı zamanda Bitcoin açısından da ve bence bunu besleyecek olan anlatı, altcoin piyasası için düzenleyici endişeler olacak… Altcoinler menkul kıymet olarak kabul edilirse, bunun mutlaka kötü bir şey olmadığını düşünmeliyiz. Her zaman hisse senedi ticareti yapıyoruz ve hisse senetleri menkul kıymetlerdir, ancak sorun şu ki, sadece FUD [korku, belirsizlik ve şüphe] yaymaya çalışmıyorum, Amerika Birleşik Devletleri’nde [soru ile ilgili bazı şüpheli şeyler olabilir. ] ABD borsaları bunları listeleyebilir mi?…

Altcoin

Ripple ve SEC arasında süre dava ile iligil olark da konuşan Cowen şunları söyledi:

SEC’in Ripple’a dava açtığı zamanı düşünün. Amerika Birleşik Devletleri’nde birçok borsa Ripple veya XRP’yi listeden çıkarıyordu. Stake kanıtı veya genel olarak benzeri şeylerle ilgili düzenleme, ICO’ları varsa menkul kıymetlerdir, bu tür şeyler. Bu tür şeyler gerçekten çok hızlı bir şekilde çok fazla korkuya neden olabilir ve altcoin pazarında bir sonraki ayağa ve daha spesifik olarak Bitcoin’e geri döndüğü alt-Bitcoin çifti gibi bir sonraki ayağa yol açabilir.

ABD’nin kripto politkası seltör zarar veriyor

Geçen hafta, Politico tarafından düzenlenen bir etkinlikte, Ripple Baş Hukuk Müşaviri Stuart Aldertoy, ABD’de kriptoya yönelik “düzenleyici düşmanlığın” zararlı etkilerinden bahsetti. Aldertoy’un yorumları, 20 Eylül’de Politico’da Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Cally Baute ile “Writing the Rules of Crypto” adlı bir etkinlikte yaptığı konuşma sırasında yapıldı. The Daly Hodl tarafından hazırlanan bir rapora göre, Ripple Baş Hukuk Müşaviri şunları söyledi:

“Geçtiğimiz iki yılda, şirket olarak şimdiye kadarki en güçlü yıllarımızı geçirdik. Bu 10 milyar dolarlık hacim çoğunlukla denizaşırı kullanılıyor. Ve bu arada, tüm bunlar kara para aklamayı önleme yasaları, OFAC [Yabancı Varlıkların Kontrolü Ofisi] yasaları, yaptırım karşıtı yasalar vb. ile uyumlu olarak yapılır. Neden? Neden son iki yılda tek bir ABD müşterisiyle anlaşma yapmadık? Düzenleyici belirsizlik ve gerçekten düzenleyici düşmanlık nedeniyle…

 Altcoin

21 Eylül’de Aldertoy, CoinDesk TV’nin amiral gemisi programı “First Mover” ile SEC’in Ripple‘a karşı devam eden davası hakkında konuştu ve “Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bu uygulama yoluyla düzenleme politikasının başarısız bir politika olduğuna ve piyasada tahribat yarattığına ve piyasada tahribatın nihayetinde SEC’in korumayı iddia ettiği perakende tüketiciye zarar verdiğine inanıyorum. Bence gördüğümüz şey, sağlam politikanın üzerine yükselen güç ve siyaset ve bu iyi bir şey değil” ifadelerin kullandı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.