1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. ABD’deki düzenlemeler hangi altcoinleri etkiliyor?

ABD’deki düzenlemeler hangi altcoinleri etkiliyor?

ABD’deki düzenlemeler hangi altcoinleri etkiliyor?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Into The Cryptoverse’in (ITC) Kurucusu ve CEO’su olan kripto analisti Dr. Benjamin Cowen, son zamanlarda, ABD’de kripto üzerinde beklenen düzenleyici baskıyla ilgili endişelerini dile getirdi. Ayrıntılar haberimizde.

Altcoinler regulasyondan negatif mi etkilenecek?

Cowen’in yorumları 16 Eylül’de YouTube’un “Digital Asset News” dizisine verdiği röportajda yapıldı. The Daily Hodl tarafından yayınlanan bir rapora göre, Cowen şunları söyledi:

Bence altcoinlerin çok düşmesi gerekiyor. Sadece ABD doları açısından değil, aynı zamanda Bitcoin açısından da ve bence bunu besleyecek olan anlatı, altcoin piyasası için düzenleyici endişeler olacak… Altcoinler menkul kıymet olarak kabul edilirse, bunun mutlaka kötü bir şey olmadığını düşünmeliyiz. Her zaman hisse senedi ticareti yapıyoruz ve hisse senetleri menkul kıymetlerdir, ancak sorun şu ki, sadece FUD [korku, belirsizlik ve şüphe] yaymaya çalışmıyorum, Amerika Birleşik Devletleri’nde [soru ile ilgili bazı şüpheli şeyler olabilir. ] ABD borsaları bunları listeleyebilir mi?…

Altcoin

Ripple ve SEC arasında süre dava ile iligil olark da konuşan Cowen şunları söyledi:

SEC’in Ripple’a dava açtığı zamanı düşünün. Amerika Birleşik Devletleri’nde birçok borsa Ripple veya XRP’yi listeden çıkarıyordu. Stake kanıtı veya genel olarak benzeri şeylerle ilgili düzenleme, ICO’ları varsa menkul kıymetlerdir, bu tür şeyler. Bu tür şeyler gerçekten çok hızlı bir şekilde çok fazla korkuya neden olabilir ve altcoin pazarında bir sonraki ayağa ve daha spesifik olarak Bitcoin’e geri döndüğü alt-Bitcoin çifti gibi bir sonraki ayağa yol açabilir.

ABD’nin kripto politkası seltör zarar veriyor

Geçen hafta, Politico tarafından düzenlenen bir etkinlikte, Ripple Baş Hukuk Müşaviri Stuart Aldertoy, ABD’de kriptoya yönelik “düzenleyici düşmanlığın” zararlı etkilerinden bahsetti. Aldertoy’un yorumları, 20 Eylül’de Politico’da Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Cally Baute ile “Writing the Rules of Crypto” adlı bir etkinlikte yaptığı konuşma sırasında yapıldı. The Daly Hodl tarafından hazırlanan bir rapora göre, Ripple Baş Hukuk Müşaviri şunları söyledi:

“Geçtiğimiz iki yılda, şirket olarak şimdiye kadarki en güçlü yıllarımızı geçirdik. Bu 10 milyar dolarlık hacim çoğunlukla denizaşırı kullanılıyor. Ve bu arada, tüm bunlar kara para aklamayı önleme yasaları, OFAC [Yabancı Varlıkların Kontrolü Ofisi] yasaları, yaptırım karşıtı yasalar vb. ile uyumlu olarak yapılır. Neden? Neden son iki yılda tek bir ABD müşterisiyle anlaşma yapmadık? Düzenleyici belirsizlik ve gerçekten düzenleyici düşmanlık nedeniyle…

 Altcoin

21 Eylül’de Aldertoy, CoinDesk TV’nin amiral gemisi programı “First Mover” ile SEC’in Ripple‘a karşı devam eden davası hakkında konuştu ve “Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bu uygulama yoluyla düzenleme politikasının başarısız bir politika olduğuna ve piyasada tahribat yarattığına ve piyasada tahribatın nihayetinde SEC’in korumayı iddia ettiği perakende tüketiciye zarar verdiğine inanıyorum. Bence gördüğümüz şey, sağlam politikanın üzerine yükselen güç ve siyaset ve bu iyi bir şey değil” ifadelerin kullandı.

Kaynak

Etiketler: