1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Ripple ve SEC arasındaki davada önemli gelişme!

Ripple ve SEC arasındaki davada önemli gelişme!

Ripple ve SEC arasındaki davada önemli gelişme!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davada önemli bir gelişme yaşanıyor. Hem Ripple hem de SEC karara varılmasını talep etti. Detaylar haberimizde.

Ripple ve SEC arasındaki davada önemli gelişme!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile Ripple arasındaki dava uzun süredir sürüncemede devam ediyor. Ripple ve SEC dava sürecinde kendilerini haklı göstereceklerini düşündükleri birçok bilgi ve belgeyi mahkeme ile paylaştı.

İlgili: Ripple (XRP) nedir, geleceği nasıl?

Dava sürecinde artık sona yaklaşıyor olabiliriz. Zira Ripple ve SEC 17 Eylül’de mahkemeye başvurarak ABD Güney New York Bölge Mahkemesi’nin karar duruşmasını yapmasını istedi. Davanın her iki tarafı da Hakim Analisa Torres’in, karara varmasını istiyor.

İlgili: Ripple (XRP) fiyat tahmini

Özet karar talebi, davanın taraflarından biri veya her ikisi de karar verilmesine yetecek kadar delil olduğunda mahkemeye başvuru yapılarak istenebiliyor.

Ripple

Ripple tarafı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun elindeki tüm delilleri tükettiğini ve mahkemenin artık karar vermesi gerektiğini savunuyor. SEC ise Ripple’ın yatırım sözleşmelerini ihlal ettiğinden emin.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, 18 Eylül’deki bir Twitter gönderisinde, dosyalamaların SEC’in “yasayı uygulamakla ilgilenmediğini” açıkça ortaya koyduğunu söyledi.

Ünlü CEO, “Yargı yetkilerini Kongre tarafından kendilerine verilen yetkinin çok ötesine genişletmek için izin verilmeyen bir çaba içinde her şeyi yeniden yapmak istiyorlar” dedi.

Ripple genel danışmanı Stuart Alderot ise SEC’in ihlal edilen herhangi bir yatırım sözleşmesi ortaya koyamadığını belirtti.

Sonuç olarak mahkeme tarafların talebini kabul ederse önümüzdeki günlerde iki yıldır süren Ripple ve SEC davasının sonucunu görebileceğiz.

Ripple (XRP), yazının kaleme alındığı anda Coinmarketcap verilerine göre 0,34 dolardan işlem görüyor. XRP, son 24 saat içerisinde %1 değer kazandı. Altcoinin piyasa değeri ise 17.3 milyar dolar.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.