Bitcoin balinaları ve madencilerinde dikkat çeken hareketlilik

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alnınan bilgilere göre Bitcoin balinalarının ve madencilerin dağıtımları en yüksek seviyelere ulaşarak daha fazla satış baskısı yaratıyor. Ayı piyasası devam ederken, Bitcoin (BTC) şu anda Kasım 2021’de görülen tüm zamanların en yüksek seviyesinden %70 düştü. Bu olumsuz koşulların ortasında, BTC balinalarının ve madencilerin dağıtım oranları en yüksek seviyelere ulaşmış görünüyor. Bu uygulamanın, piyasadaki yatırımcılar üzerinde daha fazla satış baskısı yaratma geçmişi var.

Bitcoin balina hareketleri zirvede

Bitcoin’in zincir üstü ölçümlerinin resmi bir CryptoQuant analizine göre, balina aktivitesican sıkıcı olmaya devam ediyor. Analize göre, BTC balina hareketleri 20 bin dolarlık desteğin altındaki kırılmadan önce daha aktif hale geldi. Ağustos ayı, uyuyan BTC coinlerinin bir miktar yeniden uyanmasına tanık oldu. Bu eğilim Eylül ayına sıçradı. 11 Ağustos’ta CryptoQuant, yedi yıldan uzun süredir uykuda olan 1k ila 10k BTC’yi içeren işlemler hakkında araştırma başlattı. Araştırma, varlıkların BTC’yi ilk benimseyenlere ait olabileceğini veya hacklenmeden önce şu anda feshedilmiş Cryptsy borsasından taşınmış olabileceğini ortaya koydu.

bitcoin

Durum ne olursa olsun, coinler olası satışlar için değişim yolunu buldu. Ancak bazıları, mikserlere ait olabilecek bilinmeyen adreslere gönderildi. Bu balina hareketi, BTC Borsa Rezervi bir artış görüyor gibi göründüğü için, borsalara ulaşan BTC miktarının bir kısmını temsil ediyordu. Ayrıca, 7 Eylül’de CryptoQuant başka bir balina hareketi partisi fark etti. On gün içinde 15 binden fazla Bitcoin taşındı ve bazıları Kraken’e gönderildi. Bu coinler sekiz yılı aşkın süredir atıl durumdaydı. Mevcut ayı piyasasının ortasında, bu balina hareketleri daha fazla satış baskısı yarattı ve düşüş atmosferini şiddetlendirdi.

Madenciler de satış yapma alışkanlığında. Ek olarak, madenciler de bu baskıya katkıda bulunan satışlara dahil oldular. Pekin merkezli madencilik havuzu Poolin, bu hafta 5 bin BTC’nin üzerinde büyük bir geri çekilmeye tanık oldu. Dört gün önce Poolin, “likidite” endişelerini öne sürerek para çekme işlemlerini duraklatmak zorunda kaldı. Duyuruya göre, para çekme taleplerinde bir artış oldu.

bitcoin

Madenciler arasındaki son satışlar kısmen düşük hash fiyatına bağlanabilir. BTC şaşırtıcı düşüşler yaşarken, madenciler daha az gelir elde ediyor ve kapitülasyon daha fazla düşüşe karşı korunma girişimi gibi görünüyor. Ne yazık ki, bu satışlar, daha fazla balina ve madenci üzerinde satış baskısını artıran bir dalgalanma etkisi yaratıyor. Sonuç olarak, BTC Döviz Rezervi metriği Ağustos ayının sonundan bu yana hızlı bir artış gördü. Haziran ayında 4 yılın en düşük seviyesine ulaştığından beri, borsalardaki BTC rezervleri satış baskısında bir artışa işaret ederek sürekli arttı.

Kaynak


0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin balinaları ve madencilerinde dikkat çeken hareketlilik
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.