okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
68.523,03 USDT
eth
ETH
0.18%
Ethereum
3.851,76 USDT
bch
BCH
0.14%
Bitcoin Cash
471,04 USDT
xrp
XRP
-0.28%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-0.03%
Litecoin
83,41 USDT
bnb
BNB
0.15%
Binance Coin
602,59 USDT
sol
SOL
0.03%
Solana
168,73 USDT
avax
AVAX
-0.15%
Avalanche
36,96 USDT
ada
ADA
0.31%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.19%
Poladot
7,36 USDT
doge
DOGE
1.3%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
3.88%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin “açgözlülük” endeksi 30 günün zirvesinde: BTC fiyatına nasıl yansır?

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi'ne göre endişeye mahal yok!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, son 30 günün en yüksek seviyesine ulaştı. Bu dikkat çeken değişim ise ABD’den gelen ve piyasalara pozitif yansıyan enflasyon verilerinden sonra yaşanıyor. Bu yeni gelişmeler BTC fiyatına nasıl yansır.


Bitcoin “açgözlülük” endeksi 30 günün zirvesinde: BTC fiyatına nasıl yansır?

Bitcoin (BTC) fiyatı şu an 18.000 dolar seviyesini geri almaya odaklanıyor. Lider kripto para aynı zamanda muhtemel bir boğa kırılma sinyalleri veriyor. Şimdi 17.000 doların üzerinde dikkat çeken kazançlar sağladı. Genel olarak ise Bitcoin için sosyal durum değişmeye başladı.

Gerçekten de kripto para piyasasının önemli indikatörlerinden Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, 30 seviyesine yükselerek son bir ayın en yüksek seviyesini gördü. İlginçtir ki bu piyasa indikatörü en son 31 seviyesini 8 Kasım’da görmüştü. Ardından sürekli düştü. Alternative.me’nin sağladığı veriler bunu gösteriyor.

İlgili – Ethereum fiyatında %4 yükseliş sonrası kritik seviyeler: Güncel ETH teknik analizi

Bitcoin “açgözlülük” endeksi 30 günün zirvesinde: BTC fiyatına nasıl yansır?

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi Kaynak: Alternate.me

İlgili – Goldman Sachs’ten şoke eden Bitcoin ve altın açıklaması

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, genel piyasa analizi üzerinden muhtemel fiyat hareketleri konusunda yatırımcılara bilgi verir. Şimdi de endekste yükselme, muhtemel bir açgözlülük bölgesine doğru gidişata işaret ediyor. Açgözlülük durumu piyasada daha fazla alıcı olduğunu gösterir. Korku durumu ise piyasadan kaçışlara.

Bitcoin enflasyon verilerine pozitif tepki verdi

Bu arada Bitcoin’in ABD’de açıklanan Tüketici Fiyat Endeksine (ya da TÜFE – Consumer Price Index – CPI) pozitif tepki verdiğini gördük. Enflasyon verileri beklenenden biraz daha düşük geldi. Açıklanan veriler piyasa için bir rahatlama sağladı. Çünkü Fed’in attığı adımların işe yaradığını gösteriyor.

İlgili – ABD’de enflasyonun açıklanmasıyla Bitcoin fiyatı %5 yükseldi

Bu gelişmeler BTC fiyatına pozitif yansıdı. Günlük bazda yüzde 4 değer kazanan Bitcoin fiyatı haftalık bazda ise yüzde 6 oranında yükseldi. Söz konusu endeksin yükselmesi de BTC fiyatı için pozitif bir gelişme.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.