BTC : 82200 ₺ ETH : 1.874 ₺ XRP : 45.95 ₺ LTC : 7.692 ₺ USDT : 350 ₺ XLM : 0.2437 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin 2020’de nasıl bir performans sergileyecek merak ediyorsunuz değil mi?

Bitcoin 2020’de nasıl bir performans sergileyecek merak ediyorsunuz değil mi?

Bitcoin 2020’de nasıl bir performans sergileyecek merak ediyorsunuz değil mi?
0

Bitcoin 2020’de nasıl bir performans sergileyecek merak ediyorsunuz değil mi? O zaman yazımıza bir göz atmanızı şiddetle tavsiye ederiz!


Bitcoin 2020’de nasıl bir performans sergileyecek?

 

Kriptonun temelleri uzun zamandır birtakım eleştirmenler tarafından alaycı bir dille eleştiriliyor. Özellikle Bitcoin transfer işlemlerindeki yavaşlık ve Ethereum’un Bitcoin’in de kullandığı Prof of Work modelini bırakarak Prof of Stake modeline geçmek istemesi, Bitcoin sisteminin yürümeyeceği yönünde söylentileri arttırarak, eleştirmenlerin elini güçlendiriyor.

İlgili haber: Proof of Work (PoW) nedir?

koinmedya_brave

Ancak geldiğimiz noktada görülen makroekonomik manzara, Bitcoin’in günümüzün çalkantılı dünyasında çok anlamlı bir noktaya geldiğini kanıtlıyor.

Japonya Merkez Bakası sınırsız QE’ye ilgi gösteriyor!

Kripto paralar dahil çoğu emtiaların fiyatındaki ciddi sıçramalara rağmen, küresel ekonomi için görünüm mükemmel olmaktan çok uzak.

Sadece ABD’de son 5 hafta içerisinde 26 milyon işçi işsizlik başvurusunda bulundu. Kurumsal düzeyde araştırma yapan araştırma firmaları, kurumsal gelirlerde trilyonlarca dolar zarar öngörüyor.

Hal böyle olunca da dünya çapındaki merkez bankaları ve hükümetler, şirketleri kurtarmak için ellerindeki tek çare olarak gördükleri ‘Sınırsız Parasal Genişleme’ modeline başvurmak zorunda kalıyor.

Bildiğiniz gibi bu modele ilk başvuran ülkelerden biri dünyanın süper gücü olarak nitelendirilen Amerika oldu. ABD Merkez Bankası FED, 23 Mart’ta yaptığı açıklamada sınırsız parasal genişleme modeline başvuracaklarını bildirdi.

İlgili haber: ABD Merkez Bankası’ndan sınırsız mali genişleme – Bitcoin yükselir mi?

Amerika Merkez Bankası’ndan sonra, Japonya Merkez Bankası’nın da (BOJ) sınırsız parasal genişleme modeline geçeceği bugün doğrulandı. Asya’nın prestijli haber kaynaklarında Nikkei Asian Review’in yaptığı habere göre Bank of Japan, ekonomiyi canlandırmak için devlet tahvillerinin sınırsız alımını mümkün kılmak istiyor. Bu da sınırsız para basımı anlamına geliyor.

”Japonya panikliyor – Sistemleri şu an resmi kriz modunda. Sınırsız Devlet Tahvili!”

Sınırsız para basımı gibi modellerinin kullanımı, Corona krizinden dolayı zorluk çeken işletmeleri ve insanları rahatlatmak amacıyla alındığı için bazı kesimler tarafından hoş karşılansa da, günü kurtarmak için atılmış adımlar oldukları çok aşikardır. Bu önlemler küresel ekonomilere kısa vadede zarar vermese de uzun vadede bir zamanlar ülkemizde de olduğu gibi bol sıfırlı bir ekonomi modelinin gelişmesine büyük katkı sağlayacaktır.

Kriptolar için büyük şans

Eski bir Goldman Sachs yöneticisi olan Raoul Pal, Global Macro Invester’ın Nisan sayısına verdiği demeçte, sınırsız parasal genişleme modeline geçilmesinin küresel ekonomi için çöküş anlamına geldiğini belirtti.

Raoul Pal:

”Şu anda merkez bankalarında yoğun bir para basma mesaisi var. Hükümetler şirketleri daha fazla para basarak kurtarabileceklerini düşünüyorlar. Oysa uzun vadede bindikleri gemiyi batırdıklarından haberleri yok.

Önümüzdeki süreçte pek çok ekonomide çöküş göreceğimizi düşünüyorum. Çözüm ise çok basit! KRİPTO PARALAR!

Yaşanacak çöküş, fiat para sistemlerinden dijital ekosisteme geçmeyi önemli ölçüde hızlandıracaktır.

Bitcoin önümüzdeki 2 yıl içinde 100.000 dolara ulaşma potansiyeline sahiptir. Hatta makro perspektifin dramatik bir şekilde değişmesi durumunda tahminimi 1 milyon dolarlık üst sınıra kadar çekebilirim.”

Bitcoin 2020'de nasıl

Bakalım Bitcoin 2020’de nasıl bir performans gösterecek, hep beraber bekleyip göreceğiz.

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Evde kalın, sağlıklı kalın.

Etiketler: