1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bir Elon Musk klasiği! Ne yapmaya çalışıyor?

Bir Elon Musk klasiği! Ne yapmaya çalışıyor?

Bir Elon Musk klasiği! Ne yapmaya çalışıyor?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en zengin iş adamı olan Tesla ve SpaceX’in sahibi Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldıktan sonra anlaşmayı feshetti. Detaylar haberimizde.

Bir Elon Musk klasiği! Ne yapmaya çalışıyor?

Kripto piyasasında bazı dönemlerde çok sevilen bazı dönemlerde ise çok tepki gören bir kişi söyleyin derseniz birçok yatırımcı Elon Musk’ın adını verecektir. Musk, önce dünyanın en çok satan elekrikli otomobili Tesla’yı Bitcoin ile satmaya başlayarak kripto para endüstrisinde bir ikon haline geldi.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Daha sonra meme kripto akımını başlatan Dogecoin’in 1 dolar olması gerektiğini belirtti ve açık destek açıkladıktan sonra Doge, pump yaptı ve geçtiğimiz yıl 0,73 dolara kadar yükseldi. 2021 rallisinde en çok takip edilen kişilerden biri olan Elon, ilk olarak Bitcoin’in çevresel etkileri ve karbon ayak izi nedeniyle Tesla’yı Bitcoin ile satmaktan vazgeçti ve lider kripto para biriminin o dönem değer kaybetmesine yol açtı.

elon musk

 

İlgili: Dogecoin nedir, geleceği nasıl?

Değer kaybının yanı sıra o dönemki Bitcoin madencilik tartışmalarını da alevlendiren Musk, harici birçok soruna neden oldu. Ardından çok destek verdiği Doge için “aldatmaca” sözlerini kullanınca meme kripto da büyük bir satış baskısı gördü. Bu dönemlerden sonra tepki gören Musk, hala kripto piyasasındaki ikonlardan biri.

İlgili: Dogecoin fiyat tahmini

Dünyanın en zengin adamı, dünyanın önde gelen sosyal paylaşım platformlarından biri olan Twitter’ı satın alınca kripto dünyasında da ekosistem yararına bir şeyler olacağı beklentisi oluştu.

Çalkantılı bir süreç ile sosyal paylaşım platformunu satın alan ünlü iş adamı dün flaş bir kararla 44 milyar dolarlık anlaşmayı feshetti.

Elon’un son günlerde özel hayatına dair de çalkantılı haberler var. Twitter yönetimi ise devir sürecinin tamamlanması için dava açacaklarını ve kazanacaklarından emin olduklarını belirtti.

İlgili: Canlı Bitcoin fiyatı

 

Kaynak

 

Etiketler: