1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Binance’ten kritik Avrupa hamlesi

Binance’ten kritik Avrupa hamlesi

Binance’ten kritik Avrupa hamlesi
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Lider kripto para borsalarından Binance, Avrupa için kritik bir adım atıyor. Buna göre, Binance 116 milyon dolarlık büyük bir yatırım açıkladı.


Binance’ten kritik Avrupa hamlesi

Lider kripto para borsası Binance ve kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan France FinTech, yeni bir ortaklık ile Avrupa’da 100 milyon Euro (116 milyon dolar) değerinde önemli bir blockchain projesi oluşturacak.

Bu projenin ismi “Objective Moon” (Ay Misyonu) olarak açıklandı. Projenin hedefi ise Fransa ve Avrupa’nın geri kalanı için kripto para sektörünü geliştirmek.

İlgili – Binance Coin rehberi: BNB coin nedir? Nereden ve nasıl alınır?

Binance, Avrupa’daki konumunu güçlendiriyor

Yapılan basın açıklamasına göre, bu ortak girişim Fransa’da 3 önemli kripto para projesi geliştirecek. Bunlar şöyle: Fransa’da Binance Araştırma ve Geliştirme merkezi, Merkezsiz Defter Teknolojisi (Decentralized Ledger Technology – DLT) projesi ve yeni çevrimiçi Eğitim Programı. Eğitim programı kripto para alanındaki yetenekli insanları arayacak.

OpenClassroom ve Ledger isimli kuruluşlar da bu projeye katılacak ve özellikle eğitim alanına odaklanacak. Bu girişimin tamamı için 116 milyon dolarlık fonun hepsi Binance tarafından sağlanacak.

İlgili – Blockchain nedir, hangi alanda kullanılır ve geleceğe nasıl yön verecek?

Binance CEOsu

Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao ise bu ortak çabanın Avrupa’yı ve özellikle de Fransa’yı kripto para endüstrisinde ilk seviyelere taşıyabileceğini düşünüyor. Şöyle diyor:

“Binance olarak, Fransız ve Avrupa teknolojisi, kripto ve blockchain yeteneğinin kalitesinin farkındayız. Binance’in Fransa’daki büyük operasyonlarını ve yatırımını başlatmasıyla, Fransa ve Avrupa’yı blockchain ve kripto endüstrisinde dünyanın önde gelen küresel oyuncusu haline getirmeye önemli ölçüde katkıda bulunabileceğimize inanıyoruz.”

France Fintech Başkanı Alain Clot ise Fransa’nın “merkezsiz finans alanında Avrupa’nın lider oyuncusu olmak için regülasyonlar, yetenekler ve uzmanlık açısından benzersiz bir konuma sahip” ülke olduğunu söyledi. Ona göre Binance ile yapacakları işbirliği önümüzdeki yıllarda tüm ekosistemi genişletmek için atılan adımlardan.

Kaynak

İlgili – DeFi (Merkezsiz Finans) nedir? DeFi projelerinin önemi nelerdir?