1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. İşte boğa koşusunda Bitcoin ve Ethereum’un olası hedefleri!

İşte boğa koşusunda Bitcoin ve Ethereum’un olası hedefleri!

İşte boğa koşusunda Bitcoin ve Ethereum’un olası hedefleri!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve Ethereum bu tarihsel döngü devam ederse bu seviyeleri görebilir. Daha önce yaptılar şimdi neden olmasın! Detaylar haberimizde

İşte boğa koşusunda Bitcoin ve Ethereum’un olası hedefleri!

Kripto piyasasının iki hakim gücü Bitcoin ve Ethereum’da bu tarihsel döngü devam ederse boğa koşusunda yatırımcıların yüzünü güldürecek fiyatlar ortaya çıkabilir.

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini 66,900 dolar ile gördükten sonra bir miktar geri çekildi. Yaklaşım bir haftadır yatay bir seyir izliyor ve yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 61,800 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Ethereum ise dün 4,664 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini yakaladı ve an itibari ile 4,453 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti %43 iken Ethereum’da bu oran %19,8.

İlgili: Ethereum teknik analizi

Basit bir karşılaştırma Bitcoin ve Ethereum’un fiyatının hangi seviyelere kadar çıkabileceğine dair bir işaret veriyor. İki kripto para da bu döngüyü daha önce yaptı. Bitcoin, 2020 yılının mayıs ayında blok ödül yarılanmasının (halving) ardından bugüne kadar 7,3 kat büyüdü. 2017 yılındaki yarılanmanın ardınan 30 kat büyüme görülmüştü. Bu döngünün devam etmesi yani tarihin tekerrür etmesi durumunda BTC’nin önünde büyük bir yol var. Bu yolun sonunda Bitcoin 253,000 dolara kadar yükselebilir.

bitcoin ve ethereum

İlgili: Bitcoin halving (yarılama) nedir?

Ethereum’da ise bu veri Bitcoin’e göre daha ilgi çekici. Ether bir önceki yarılanmasının ardından 120 kat büyüdü. Ethereum’da aynı şeyi tekrar ederse 42,000 dolarlık bir fiyatı görebilir. Bu Ethereum’un bugünkü fiyatına göre neredeyse 10x bir büyümeye karşılık geliyor. Altcoinlerin lideri olan Ethereum, 529 milyar dolarlık toplam piyasa değerine yükseldi. Yatırımcılar ve kripto uzmanları özellikle Ethereum’un kripto ekosistemine sundukları ile böyle bir büyüme gerçekleştireceğine dair kuvvetli tahminlerde bulunuyor.

Kaynak